Muratpaşa ilçesinde Şirinyalı Mahallesi'nde yer alan La Boutique Otel'in önünde yer alan falezlerde başlayan ve kaçak olduğu iddia edilen plaj ve asansör inşaatı tepki toplarken Muratpaşa Belediyesi’nin 10 Haziran 2024 Pazartesi günü sabah saatlerinde ‘inşaatı durduk’ açıklamasına rağmen vincin alanda öğle saatlerine kadar çalıştığı tespit edilmişti. 9 Haziran 2024 Pazar gününe ait olduğu öğrenilen yeni video turizm sezonundaki inşaat yasaklarına rağmen çalışamların yapıldığını ortaya koyarken, yeni bir iddia da ortaya atıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Abdal Musa’ya gelecek mi? CHP Genel Başkanı Özgür Özel Abdal Musa’ya gelecek mi?

Hani o inşaat durmuştu! Falezde vinçli kıyım! Hani o inşaat durmuştu! Falezde vinçli kıyım!

10 HAZİRAN'DA DA ÇALIŞTI

Antalya'da Muratpaşa ilçesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın izin verdiği iddia edilen falezlerdeki inşaat çalışması doğal varlığa zarar olarak nitelenirken, günlerdir gündemde olan tahribata Muratpaşa Belediyesi ancak 10 Haziran 2024’te müdahale etti. Belediyenin ‘inşaat durduruldu’ açıklamasına rağmen 10 Haziran 2024 günü öğleden sonra vincin inşaatta çalıştığını Akdeniz Gerçek ekipleri de görüntüledi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.06.56-1

MESLEK ODALARI TAKİPTE

Meslek odalarının konuyu takibe aldığı bilinirken, Muratpaşa Belediyesi birimleri 10 Haziran 2024 Pazartesi günü inşaata müdahale ederek durdurdu. Konuyla ilgili Antalyalı tepkisini büyütürken, ortaya çıkan videolar turizm yasaklarına rağmen pazar günü de çalışma yapıldığını gösterdi. 9 Haziran 2024 Pazar günü vinç ile tahtalar platforma indirilirken, turizm sezonunda inşaat yasaklarının da çiğnendiği çalışmanın devam etmesine bölge sakinleri tepki gösterdi. 

Öte yandan Antalyalı bir grup dalgıcın bölgede deniz altında  tonlarca ağırlığında bir iskele tespit ettiği iddiası geldi. İddiaya göre dalgıçlar görüntüleri çekip paylaşacak.

Muhabir: Nizamettin ÖZMEN-Arda KIR