Dünya genelinde gerçekleştirilen 9 milyondan fazla estetik prosedürün yüzde 16'sını erkekler oluşturuyor. ISAPS tarafından açıklanan son verilere göre, özellikle botoks uygulamalarında erkekler arasında artan bir ilgi gözlemleniyor.

Botoks, Estetik Uygulamalarda Erkekler Arasında Öncü Konumunu Sürdürüyor

Botoks, dünya genelinde yapılan 9 milyon botoks prosedürü ile estetik uygulamalarda liderliğini sürdürüyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Yıldırım, 'Botoks, erkekler arasında estetik uygulamalara olan ilgisinde önemli bir artış olduğunu gösteriyor' dedi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Yıldırım

'Gençlerde Botoks Kullanımı Artıyor'

35-50 yaş aralığında yaşlanmanın belirtileriyle mücadele edenlerin öne çıktığı botoks uygulamalarında, genç Y ve Z kuşağı da kırışıklık önleyici olarak artan bir eğilim gösteriyor.

Antalya nöbetçi eczane 5 Mart 2024 Salı Antalya nöbetçi eczane 5 Mart 2024 Salı

'Hyaluronik Asit Dolgu Enjeksiyonları İkinci Sırada'

Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları, estetik uygulamalarda ikinci sırada yer alıyor. Yüzde 86,8'i kadınlara, yüzde 13,2'si ise erkeklere uygulanan enjeksiyonlar, erkeklerin kişisel bakım ve görünüm konularına duyduğu ilgiyi yansıtıyor.

'Yanlış Uygulamalar Erkeklerde İstenmeyen Sonuçlara Yol Açabilir'

Dr. Eda Yıldırım, özellikle kaş çatma çizgisi, kaz ayakları ve elmacık bölgesinde yapılan hatalı enjeksiyonların erkeklerde kadınsı bir görüntüye neden olabileceğini vurgulayarak, kas yapısına uygun olmayan uygulamalardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Türkiye, estetik cerrahide dünyada liderliğe koşuyor Türkiye, estetik cerrahide dünyada liderliğe koşuyor

Kaynak: İHA