Türkiye Kadınlar Voleybol Sultanlar Ligi'nin 13. haftasında Eczacıbaşı Dynavit, evinde karşılaştığı PTT'yi 3-0 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti. Geçtiğimiz günlerde FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda zafer elde eden Eczacıbaşı, Sultanlar Ligi'nin ilk devresini lider tamamladı.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı PTT'yi yendi

Maç öncesinde gerçekleşen anlamlı bir an, PTT kaptanı Merve Tanyel'in, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonu olan Eczacıbaşı Dynavit takım kaptanı Tijana Boskovic'e plaket takdim etmesiydi. Bu güzel jest, voleybol camiasında dostluğun ve fair play'in önemini bir kez daha vurguladı.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı PTT'yi yendi

19'uncu Runtalya'da geri sayım! 10 bin sporcu katılacak 19'uncu Runtalya'da geri sayım! 10 bin sporcu katılacak

Karşılaşmanın ilk setinde Eczacıbaşı, Irına Voronkova ve Alexa Gray'in etkili performansıyla 25-17'lik skorla üstünlük sağladı. İkinci sette de etkili oyununu sürdüren turuncu-beyazlılar, seti 25-16 alarak farkı açtı. Mücadelenin son setinde de üstün performansını devam ettiren Eczacıbaşı Dynavit, seti 25-12 kazanarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı PTT'yi yendi

Alexa Gray'in 3 atak, 2 blok ve 1 servis sayısıyla öne çıktığı müsabakada, Sinead Jack-Kısal ve Irina Voronkova da önemli katkı sağlayarak galibiyette pay sahibi oldular.

Kaynak: İHA