İslam Memiş, tv100.com'da yayımlanan "Tatlı Para İllüzyonu" başlıklı yazısında döviz piyasalarına dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Memiş, dolar için korkutucu bir senaryo ortaya koyarak, "45’ten 55’e gider mi? Bence evet" ifadesini kullandı ve döviz sahipleri ile döviz almayı düşünenler için dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Dövizdeki Değişimler ve İllüzyon: "2024’ün Sonuna Kadar Faizler Yüksek Kalır"

Memiş, Türk Lirası'ndaki değer kaybını ele alarak, "2024’ün sonuna kadar faizler yüksek kalır" değerlendirmesinde bulundu. Döviz piyasasında yaşanan dalgalanmalara vurgu yaparak, "KKM’de 18’den 29’a giden bir kur vardı. Faiz düşüş sürecinde 45’den 55’e gider mi? Bence evet" şeklinde ifadeler kullandı. Bu durumun, elindeki nakit ile mal sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi için zorlu bir süreci işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin son iki yılın zirvesinde! Bitcoin son iki yılın zirvesinde!

dolar-7

Düşük Faiz Politikası Uyarısı ve Mal Sahipliği: "Tatlı Paranın Acı Tadını 2024'te Hep Beraber Tadacağız!"

Yazısında Merkez Bankası'nın faiz politikasını da değerlendiren Memiş, düşük faiz politikasının etkilerine dikkat çekti. "Sahibi olamayacaklar ama kiralayabilecekler. Ve 2024 yılının sonu geldiğinde TATLI PARANIN ACI TATINI HEP BERABER TADACAĞIZ!" ifadeleriyle, düşük faiz politikasının mal sahipliği arzusundaki bireyler için zorlayıcı olabileceğine işaret etti.

Merkez Bankası Faiz Kararı ve Değerlendirmesi

Memiş, yazısında ayrıca Merkez Bankası'nın faiz kararını da ele aldı. Para Politikası Kurulu'nun faiz oranlarını 250 baz puan yükselterek yüzde 42,5 seviyesine getirdiğini belirtti. "Parasal sıkılaştırma adımlarını en kısa zamanda tamamlamayı öngörmektedir" ifadeleriyle faiz artış döngüsünün gelecek ay sona erebileceği mesajını paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi