Cumhur İttifakı Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Bekir Kıvrım, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kıvrım, göreve gelmeleri durumunda hayvan dostlarımıza yönelik projelerini hayata geçireceklerini belirtti.

Can Dostlarına Yönelik Projeler

Kıvrım, seçim çalışmaları kapsamında siteler bölgesinde vatandaşlarla buluştu ve hayvan dostlarına yönelik projelerini anlattı. Kıvrım, “Hayvan barınağı, oteli ve mezarlığı yapacağız” dedi.

Azur Air’den Antalya’ya İlk Uçuş Azur Air’den Antalya’ya İlk Uçuş

Sokak Hayvanlarına Rehabilitasyon

Döşemealtı’nın en önemli sorunlarından biri olarak sokak hayvanlarını gördüklerini dile getiren Kıvrım, bu konuda sahadan çok fazla talep aldıklarını belirtti. Kıvrım, “Sokak hayvanlarını toplayarak hayvan barınağımızda rehabilite edeceğiz. Bu süreçte dileyen vatandaşlarımız da can dostlarımızda zaman geçirebilecek” ifadelerini kullandı.

Hayvan Oteli Projesi

Döşemealtı’nda evinde kedi ya da köpek besleyen kişi sayısının arttığını belirten Kıvrım, bu vatandaşların bir yere gitmek istediklerinde hayvanlarını bırakabilecekleri bir yer aradıklarını söyledi. Kıvrım, “Barınağın yanında inşa edeceğimiz hayvan otelimiz ile can dostlarımızın konaklama ve bakımlarını yapacağız. Böylelikle vatandaşlarımızın da gözü arkada kalmayacak” dedi.

Hayvan Mezarlığı Projesi

Döşemealtı’nda hayatını kaybeden hayvanların rastgele yerlere gömüldüğünü belirten Kıvrım, bu durumun hem hijyen hem de düzen açısından son derece sıkıntılı olduğunu ifade etti. Kıvrım, “Bunun için de bir hayvan mezarlığı yapacağız. Böylelikle dostlarımızın mezarları belli olacak. Bu projemizle can dostlarımıza her anlamda en iyi şekilde sahip çıkacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi