Bakırköy Adliyesi'nde zabıt katibi olarak görev yaparken yüksek kar vaadiyle 8 vatandaşı milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen Süleyman Demirel ve 14 sanığın yargılandığı davanın görülmesine mahkemenin verdiği aranın ardından devam edildi.

Savunma yapan sanık Süleyman Demirel'in kız kardeşi olan Dilek Demirel, "Ağabeyim özünde çok iyidir, çok zekidir. Yaşamayı severdi Süleyman" ifadelerini kullandı. Kendisinin ağabeyinin özel hayatına dair bilgisi olmadığını dile getiren Demirel, bu durumu garip bulduğunu belirtti.

"33 Yıl Adalet Hizmeti Verdik"

Sanık Süleyman Demirel'in annesi olan Hamiyet Çoban, savunmasında, "Ben 33 yıl adalete hizmet etmiş bir zabıt katibiyim. Hiç usulsüz bir işlem yapmadım. Oğlumu vuran kişilere zaman zaman sorgulama yaptım." şeklinde konuştu.

Müştekilerin İfadeleri ve Mahkeme Kararı

Müşteki Rukiye Kumral, sanık Büşra Çatak'ın kendisini dolandırdığını öne sürdü ve toplamda 750 bin lira civarında ödeme yaptığını ifade etti. Mahkeme, müştekilerin beyanlarının ardından duruşmayı 10 Mayıs Cuma gününe erteledi.

Motokuryeler Ata Emre Akman için adalet istedi! C*nayeti protesto ettiler! Motokuryeler Ata Emre Akman için adalet istedi! C*nayeti protesto ettiler!

İddianameden Detaylar

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, sanık Süleyman Demirel'in yatırım amaçlı para topladığı belirtildi. İddianamede, Demirel'in çevresindeki kişilerden para topladığı ve bunun karşılığında komisyon aldığı iddia edildi. Ayrıca, Demirel'in UYAP sistemi üzerinden kişisel verilere eriştiği ve bu bilgileri dolandırıcılık amacıyla kullandığı öne sürüldü.

Kaynak: İHA