Hatay'ın Antakya ilçesine Ali Meftunzade tarafından getirilen ve depremzedeler için gelir sağlanması hedeflenen, ünlü aktör Kemal Sunal’ın 'Doktor Civanım' filminde kullandığı motosiklet, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Muğla'da Sanat ve Kültürde Donanımlı Öğrenciler Yetiştiriliyor Muğla'da Sanat ve Kültürde Donanımlı Öğrenciler Yetiştiriliyor

Türk sinemasının efsanevi aktörü Kemal Sunal’ın başrol oynadığı 'Doktor Civanım' filminde kullanılan 1971 model sepetli motosiklet, turizm rehberi Ali Meftunzade tarafından depremden etkilenen Hatay’a getirildi. Motosikleti Antakya'daki garajında sergileyen Meftunzade, bu özel aracı 5 yıl önce Yeşilçam'ın tanınmış ismi Tuna Ercun’dan satın aldığını belirtti. Meftunzade, depremzede çocukların moralini yükseltmek amacıyla düzenlediği etkinlikte motosikleti açık artırmaya çıkardı. İki ay süresince açık artırmada kalacak olan motosikletin satışından elde edilecek gelir, depremde uzuvlarını kaybeden vatandaşların yararına kullanılacak.

A W218511 04 Result

'Hatay halkının huzurunda bugün çocukların bu mutluluğu bizi de çok mutlu etti'

Doktor Civanım filminde kullanılan sepetli motosikletin açık artırmada teklifleri almaya başladığını belirten Meftunzade, '20 gün önce bu etkinliğin duyurusunu yapmıştık. Rahmetli Kemal Sunal'ın Yeşilçam'ın hatırası özel koleksiyon motosikletini Hatay'a getirdik. Gönüllü arkadaşlarımızla seçtiğimiz mekanda bugün klasik araçlarımızı topladık. Hatay halkının huzurunda kıymetli motosikletimizi bugün sergiye çıkardık. Çocukların bu mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Çocuklar, depremden bu yana hiç bu kadar mutlu olmadıklarını söylediler. Motosikletimiz artık açık artırma teklifleri almaya başladı' dedi.

A W218511 02 Result

'Motosikletimiz yaklaşık iki ay boyunca Hatay'da açık artırma teklifi almaya devam edecektir'

Motosikletin iki ay boyunca tekliflere açık olduğunu ifade eden Meftunzade, 'Bugün çok mutlu bir gündeyiz. Çünkü depremden sonra çocukların yüzü bugün gerçekten güldü. Bu çocukların sadece temel ihtiyaçları değil, böyle aktiviteler ve organizasyonlara da ihtiyaçları var. Motosikletimiz yaklaşık iki ay boyunca Hatay'da açık artırma teklifi almaya devam edecektir. Kurumlar, özel firmalar, iş adamları, müze grupları teklif gönderebilir. Bu etkinliğin amacı, motosikletimizi açık artırmayla yüksek bir bedelle satıp, depremde uzuvlarını kaybeden, yetim kalan çocuklara ve ebeveynlerini kaybetmiş çocuklara harcamak. Çocukların okul masraflarını karşılamak ve sosyal hayatlarını daha iyi bir şekilde sürdürebilmeleri için Türkiye'nin özel koleksiyonlarından olan Doktor Civanım'ı bu amaç için satışa çıkardık' şeklinde konuştu.

'En dikkat çeken rahmetli Kemal Sunal'ın Doktor Civanım'da kullandığı motosikletti'

Ailesiyle birlikte motosikleti görmeye gelen Dönmez, 'Şu anda çocuklar için bir sergimiz var. Çocuklarımız için buradayız. Biz de ailemizle birlikte geldik. Buradaki etkinlikte en dikkat çeken, rahmetli Kemal Sunal'ın Doktor Civanım'da kullandığı motosikletti. Çocuklar mutlu, onlar da mutlu. Onlar mutlu olunca tabii bizler de mutluyuz' ifadelerini kullandı.

Hatay'da Patlama Saniye Saniye Kaydedildi! Hatay'da Patlama Saniye Saniye Kaydedildi!

Kaynak: İHA