Sivas'ta, turizm acente temsilcilerinin katıldığı bir toplantıda, acentelerin hizmet kalitesini artırmaya yönelik yapılacak çalışmalar ve projeler değerlendirildi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, toplantıda Hızlı Tren seferlerinin başlamasıyla birlikte Sivas'ın turizm ve hizmet sektöründe önemli bir konuma geldiğini vurguladı.

Başkan Zeki Özdemir, Valilik ve diğer kurumlarla iş birliği içinde, Sivas'ın turizm potansiyelini artırmak için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca, sektörde faaliyet gösteren üyelerin görüş ve önerilerini alarak daha etkin çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Antalya'da Ekonomik Buhran! İhracat Geriledi! Antalya'da Ekonomik Buhran! İhracat Geriledi!

Stso2

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın, turizme yönelik projelerinden biri olan "Gardaş Turizm Paketi"nin daha etkin bir şekilde kullanılması için çaba harcadıklarını belirten Başkan Zeki Özdemir, aynı zamanda Turistik Doğu Ekspresi Turları'nın Sivas'tan başlatılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Stos

Başkan Özdemir, Turistik Doğu Ekspresi Turu'nun görsel keyif veren yönünün Sivas'tan başlaması gerektiğini savunarak, "Tur öncesi şehrimize gelecek olan yolcuların, Sivas'ın ticaretine ve turizmine katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi. Turizm sektörünün Sivas için önemli bir ekonomik alan olduğunu vurgulayan Başkan Zeki Özdemir, katılımcılardan gelen görüşleri dinleyerek sektörün daha da gelişmesi için iş birliği çağrısında bulundu.

Stso

Kaynak: İHA