Dolar kaç TL? Euro kaç lira oldu? 19 Şubat 2024 Perşembe Dolar kaç TL? Euro kaç lira oldu? 19 Şubat 2024 Perşembe

Ankara'nın tarih kokan tren garından başlayan ve unutulmaz anılar biriktiren Turistik Doğu Ekspresi, büyük ilgi gören bir deneyim sunarken bilet fiyatlarına önemli bir zam yapıldı. Bu özel rota, tarihi kiliselerden eski kalelere kadar birçok önemli noktayı içerirken, planlaması aylar öncesinden tur operatörleri aracılığıyla yapılıyor.

Yüksek Talep, Yüksek Fiyat: Doğu Ekspresi Biletleri Patladı

Tren yolculuğu, antik atmosferle bezeli Ankara garından saat 15.00'te başlıyor ve saat 15.55'te hareket ederek yolcularına uzun ve keyifli bir serüven vaat ediyor. Ancak, son iki yılda bilet fiyatlarında yaşanan yüzde 823'lük artışla birlikte, bu eşsiz deneyim artık daha yüksek bir fiyat etiketi taşıyor. Yeni sezonda bilet fiyatları 6 bin TL seviyesine çıkarken, asgari ücret zammının ardından ise fiyatlar bir kez daha revize edilerek kişi başı 10 bin liraya ulaştı.

Turistik Dogu Ekspresi 13 N

Prestijli Yolculuk: Daha Konforlu ve Keyifli Bir Deneyim

Yüksek fiyat artışlarıyla birlikte, Doğu Ekspresi'nin yeni sezonunda seyahat etmek isteyenler, özel tren deneyimini daha prestijli bir hale getirecek. Bu artışlar, yolculara daha konforlu ve keyifli bir yolculuk vadediyor. 30-35 saat süren bu tren yolculuğu, muazzam manzaralar, derin tarih ve renkli kültürle dolu bir keşif imkanı sunarken, bu özel deneyimi yaşamak isteyenlerin cebinden daha fazla para çıkması kaçınılmaz hale geliyor.

Kaynak: İHA