Mersin'de Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (DABB) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda oy çokluğuyla başkanlık görevine seçildi. Başkan Tuncer, belediyeler arasındaki iş birliğini en üst düzeye çıkarma sözü verdi.

Yeni Başkanlık Divanı ve Komisyon Üyeleri Belirlendi

Başkanlık divanı, encümen üyeleri ve plan-bütçe komisyonunun belirlendiği oylamada, meclis 1. başkan vekilliğine Kadir Aydar, 2. başkan vekilliğine Erdinç Altıok seçildi. 1. asil meclis katip üyeliğine Rahime Tok, 2. asil meclis katip üyeliğine Ayşe Aydoğan, 1. yedek meclis katip üyeliğine Derya Genç ve 2. yedek meclis katip üyeliğine Salih Seçkin Yıldırım getirildi. İlhami Bozan, Derya Genç, Ali Şanlı, Gönül Kayış, Aydın Demirci, Deniz Gürocak ve Volkan Özel encümen üyesi olarak belirlenirken, DABB'ın Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ahmet Tuncer, Ali Göbel, Ramazan Oya, Nurettin Akbuğa ve Cemal İlçi seçildi.

9E3D358D 3714 4713 83C9 30Bce8285389 W Result

Başkan Tuncer'den İlk Açıklama 

Başkanlık görevine seçildiği için teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Tuncer, 'Yerel yönetimleri güçlendirmek adına bu tür birlikteliklerin son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığına beni layık görüp onore ettiğiniz için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.

'Yerel Yönetimleri Güçlendireceğiz'

Tuncer, yerel yönetimleri güçlendirerek, birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeyi amaçladıklarını belirtti. 'Hep birlikte sorumluluk alarak, iş disiplinimizle katkı sağlayarak, vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Zorlu süreçlerden geçen belediyelerimiz var ve bu duruma rağmen hizmet etmekten ödün vermiyoruz. Var gücümüzle imkanlar oluşturup, daha iyi ve verimli hizmetler sunmak için çalışmaya devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Belediyeler Arası İş Birliği ve Kaynak Kullanımı

Tuncer, belediyeler arasındaki iş birliklerini güçlendirmenin ve mevcut kaynakların doğru kullanılmasının hedeflerinin başında geldiğini ifade etti. Belediyeler arasında deneyimlerin ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılacağını, ayrıca uluslararası belediyelerle iş birlikleri ve bağlantılarla başarılı uygulamaların yaygınlaştırılacağını vurguladı.

CHP ve MHP heyetleri bayramlaştı CHP ve MHP heyetleri bayramlaştı

2B2Dcd0C Afa4 4871 A69C 18011E25Af2B W Result

Hayata Geçecek Çalışmalar ve Hizmetler

Hayata geçecek olan çalışmaların ve verilecek hizmetlerin çok kıymetli olduğunu belirten Tuncer, 'Bu durumu daha da iyi yerlere taşıyacağız. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın, bugüne dek yapılan bütün çalışmalarımız devam ederek, Türkiye Belediyeler Birliği çatısı altında durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Seçilmiş olan belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize ve hepimize hayırlı uğurlu olsun' diyerek sözlerini tamamladı.

Mersin Anamur'da 6 yaşındaki çocuğa vali sürprizi Mersin Anamur'da 6 yaşındaki çocuğa vali sürprizi

Kaynak: ANKA