Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Karasungur Mahallesi'ne bağlı Bedro Yaylası'nda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü ve jandarma ekipleri sevk edildi. Helikopter desteğiyle sürdürülen yangın söndürme çalışmalarına, çevre halkı da aktif olarak katılıyor.

Diyarbakır'da iki ayrı noktada yangın! Müdahale sürüyor

Samsun'da görme engelli çift kapağı açık olan rögara düştü! Samsun'da görme engelli çift kapağı açık olan rögara düştü!

Kaymakam Günlü'den Açıklama

Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, yangın bölgesinde yaptığı açıklamada, ekiplerin karadan ve havadan yoğun bir müdahale yürüttüğünü, yangının kontrol altına alınmak üzere olduğunu belirtti. Günlü, 'Bu sene zor geçiyor. Nem oranının azalması, tarlalardaki otların yüksekliği yangınlarla uğraşmamızı beraberinde getiriyor. İnşallah herhangi bir can kaybı olmadan yangını kontrol etmeye çalışıyoruz. Yangın çıkan bölgede vatandaşlarımız arıcılık yapıyor,' dedi.

Diyarbakır'da iki ayrı noktada yangın! Müdahale sürüyor

Çermik'teki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Dikyol Mahallesi'nde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle Yabanardı Mahallesi'ndeki ormanlık alana sıçradı. Kara yoluyla ulaşımın sağlanamadığı bölgeye, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri helikopter gönderdi. Yangına havadan müdahale eden ekipler, yangının daha fazla yayılmasını önlemek için yoğun çaba harcadı ve yangını kontrol altına almayı başardı.

Kaynak: AA