DİSK Dev Sağlık-İş Sendikası Akdeniz Üniversite Hastanesi’nde çoğunluğu aldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, genel merkez yönetimi, DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi ve Genel-İş Antalya Şube Başkanı Vedat Küçük, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi DİSK Sağlık Temsilcisi Hasan Birgül ve üyelerin katıldığı eylemde konuşan Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, “Masaya oturduğumuzda öyle 3-5 kişi değil bu hastanede bin 600 arkadaşımız varsa, hepsi o masaya oturacak. Bütün kararları hep birlikte alacağız ve aldığımız kararları hep birlikte hayata geçireceğiz. Her yerde gururla söylüyoruz. Türkiye’nin en iyi toplu sözleşmelerini yapıyoruz. Bu toplu sözleşme politikamıza inanarak DİSK’e bağlı bütün sendikaların toplu sözleşmeleri anlattığım gibi yapılıyor. Bugün artık bu toplantı yeni bir başlangıç olsun. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi için yeni bir milat olsun. Diğer sendikalardan istifa edip DİSK’e üye olacak arkadaşlarımız için 4 gün var. Kafasında hala soru işareti olan arkadaşlarımızı ikna edelim ve o arkadaşları da bu mücadeleye kazandıralım” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 11 At 13.55.58 (1)

Temmuz memur emekli maaşı zammı: 4 formül masada! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz memur emekli maaşı zammı: 4 formül masada! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

TOPLU SÖZLEŞME İÇİN BARAJI YIKIP GEÇTİ

 Toplu İş Sözleşmesi için yetkili sendika olma yolunda ilerlediklerini kaydeden Arzu Çerkezoğlu, “Son güne kadar devam edeceğiz. Akdeniz Üniversite Hastanesi'nde çoğunluğu almak için toplu sözleşme için yüzde 50’yi kabul etmiyoruz. Bu hastane yüzde 50’yi hak etmiyor. Bu hastanede çalışan sağlık emekçisi arkadaşlarımızın yüzde 80’ini- 90’ını DİSK çatısı altında birleşeceğine inanıyorum. Sağlık işçisinin emeği değerlidir. Pandemide gördük herkes evdeyken sağlıkçılar 24 saat aralıksız çalıştı. Sağlık çalışanların kazanılmış hakkı olan 40 saatlik çalışma süresi yeniden 45 saate çıkarıldı. Kapalı kapılar arkasında yapılan kamu çerçeve protokolünü toplu sözleşme diyerek imzalayanlar yüzünden oldu. Artık yolun sonuna geldik. Sağlık işçileri bütün Türkiye’de ekmeğini sahip çıkmak için barikatları aşıyor. Kapalı kapılar arkasında bizim hakkımızda karar verenlerin tezgahını bozmak için omuz omuzayız. Sendikamız bugün toplu sözleşme masalarına oturmak için barajı yıktı geçti. DİSK’in yetkiyle ilgili bir sorunu kalmadı. Her gün onlarca arkadaşımız sendikamıza üye oluyor. Sendikamızın üye sayısı her gün artıyor. Son güne kadar mücadele edeceğiz. Sağlık işçisinin emeğini yok sayanlar, rüşvetle yeki alma peşindeler. Sağlık işçileri asla buna izin vermeyecek. Temmuz sonunda barajlar açıklandıktan sonra Ağustos ayında Akdeniz Üniversitesi’nde yeni bir dönem başlayacak. Sağlık işçilerinin kaderini Akdeniz Üniversitesi Hastanesi işçileri değiştirecek. Güneş Antalya’dan doğacak. Dimdik ayakta duran bütün işçi arkadaşlarımı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

 

Muhabir: Arda KIR