Klima Arızası Nedeniyle Uçakta Isı 38 Dereceye Yükseldi Yolcular Bayıldı Klima Arızası Nedeniyle Uçakta Isı 38 Dereceye Yükseldi Yolcular Bayıldı

Noam Chomsky'nin sağlık durumu hakkında üzücü bir haber geldi. Amerikalı dilbilimci ve düşünür, sağlık sorunları nedeniyle konuşma yetisini kaybetti.

Chomsky'nin 24 yıl boyunca MIT'de asistanlığını yapmış olan Bev Stohl, ünlü düşünürün artık iletişim kuramadığını ve yürüyemediğini açıkladı.

Chomsky'nin Sağlık Durumu Sosyal Medyada Paylaşıldı

Britanya merkezli Media Lens'in sosyal medyada paylaştığı bir gönderide, MIT profesörü Noam Chomsky'nin sağlık durumunun kötüleşmesiyle artık kamuoyunda yer almasının pek olası olmadığı belirtildi. Stohl'un geçtiğimiz aylarda bir forumda yazdıklarına atıfta bulunulan gönderide, Chomsky'nin İsrail'in Filistinlilere yönelik eylemleri gibi güncel konularda kamuya açık bir yorumda bulunmaması şaşkınlık ve endişe yarattı.

Stohl'un Açıklamaları

Chomsky'nin eski asistanı Bev Stohl, Reddit forumunda yaptığı açıklamada, Chomsky'nin sağlık durumu nedeniyle konuşma yetisinin etkilendiğini ve artık hareket edemediğini ifade etti. Stohl, Chomsky'nin 95 yaşında olduğunu ve tıbbi bir olay geçirdiğini belirtti. Eski asistan, Chomsky'nin artık yazmadığını, yazışmadığını veya röportaj yapmadığını, sağlık durumunun zamanının ve enerjisinin çoğunu aldığını aktardı.

Ailesi Kamuoyundan Uzak Olmasını İstedi

Chomsky'nin sağlık durumuyla ilgili haberlerin yayılmasının ardından Stohl, ünlü düşünürün ailesinin sadece tıbbi nedenlerden dolayı kamuoyundan uzak olmasını istediğini belirtti. Chomsky, geçtiğimiz yılın nisan ayında yaptığı bir açıklamada, İsrail'in eylemlerinin 'suç niteliğini' ilk kez 1969'da dile getirdiğini ve Filistinlilere yönelik baskı hakkında daha yüksek sesle konuşmamaktan pişman olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: Haber Merkezi