Bahçeşehir'de bulunan güzellik merkezinin kurşunlanmasıyla ilgili olarak Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu sanıkların yargılandığı davanın hakimi, dosyadan çekilmek için dilekçe sundu. Üst mahkeme, dosyanın aynı mahkemeye iadesine ve Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Davadan çekilmek isteyen hakim, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Bu aşamadan sonra ne karar verirsem vereyim tarafların hiçbir şekilde memnun olmayacakları, kararlarda tarafsızlığıma şüpheyle bakacakları, hatta tarafsızlığımı kabul etmeyecekleri, şahsımın ve yargının tarafsızlığından şüphe duyulmasının olumsuz intibaalar bırakacağı değerlendirilmiş olup davadan çekilmiş bulunmaktayım."

Oğuzhan Uğur için 4 yıl 6 aya kadar hapis istendi Oğuzhan Uğur için 4 yıl 6 aya kadar hapis istendi

Sosyal Medya Fenomeninin Güzellik Merkezi Kurşunlandı

Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı'nda bulunan sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait güzellik merkezi, 1 Ekim 2023 günü sabaha karşı motosikletli şüphelilerce kurşunlanmıştı. Olaya ilişkin hazırlanan iddianame kapsamında Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın 'azmettirme' suçundan cezalandırılması istenen davanın ilk duruşması 25 Nisan günü Küçükçekmece Adliyesi'nde görülmüştü. İlk duruşmada, dosyanın İstanbul Adliyesi'nde bulunan çete dosyasıyla birleştirilmesine karar verilmişti. Ancak davanın müştekisi Banu Parlak, duruşmanın ardından şikayetinden vazgeçmişti.

İstinaf Mahkemesi Birleştirme Kararını Bozdu

Dosyayı inceleyen İstinaf Mahkemesi, verilen birleştirme kararını bozdu. Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, Küçükçekmece 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne çekilme dilekçesi sundu. Dilekçede, 3 Haziran günü duruşma salonu ile kalem arasındaki koridorda sanık Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya'nın mahkeme hakimini mübaşire sorduğu belirtildi. Avukat Hüseyin Kaya, dosya hakkında bir şeyler söylemek istediğini belirterek, tutukluluğun devamına gerekçe olarak gösterilen üst haddin neyi ifade ettiğini sormuş ve ardından taleplerinin reddedildiğini söyleyerek hakimi HSK'ya şikayet edeceğini belirtmişti.

Küçükçekmece 5. Ağır Ceza Mahkemesi Kararını Verdi

Küçükçekmece 5. Ağır Ceza Mahkemesi, dosyanın aynı mahkemeye iadesine ve Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kaynak: İHA