Konyaaltı Sahili’ne sıfır olan bir iş merkezinin 5’inci katında hizmet veren Dilan Polat Güzellik Merkezi’nin Şube sahibi Rahşan Cenik, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı paylaşımda, “Antalya’da çıktığım bu yolda sizlerin güvenini boşa çıkarmayıp 2 şube olarak güzel ekibimle memnuiyetinizi sağlayıp güzel başarılar elde ettik. Daha çok danışan memnuniyeti için hala sizleri beklemekteyiz. Biz franchıse şubeyiz. Bizler işimizi aşkla yapmaya sizleri memnun göndermek için en iyisini yapmaya devam edeceğiz” ifadeleri ile bir paylaşım yaptı. Konyaaltı’nda bulunan Dilan Polat Güzellik Merkezi’nin hala aktif olarak hizmet vermeye devam ettiği gözlemlenirken, franchıse olarak işletilen güzellik merkezi ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığı bilinmezken, güzellik merkezinin isminin değişip değişmeyeceği ile ilgili de herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. Hala müşterilerine hizmet vermeye devam eden güzellik merkezi sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarını sürdürüyor

Engin ve Dilan Polat çifti hakkında “kara para aklama”, “vergi kaçakçılığı”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından tutuklandı. Son olarak, dosyaya bir gizli tanık ifadesi eklendi. Gizli tanık, Polat çiftinin daha önce bahis baronlarına çalıştığını iddia etti.

Engin Polat: “Tanımıyorum”

Gazeteci Emrullah Erdinç, gizli tanığın ifadesinde bahsi geçen isimlerin Engin Polat’a hem emniyet sorgusunda hem de savcılık sorgusunda sorulduğunu, ancak Polat’ın bu isimleri tanımadığını söyledi.

Dilan-Engin Polat çiftinin soruşturmasına giden süreç, görüntüleri ortaya çıkan komşularıyla otopark kavgası ile başladı. Dilan Polat, kavga soruşturmasını yürüten savcıyı arayarak “İşimiz var, bittiğinde ifadeye geleceğiz” demiş.

Dilan Polat Şirketlerin Sahibi ya da Ortağı

Dilan Polat’ın “yalnızca ekran yüzü olduğuna” dair ifadesinin yargı nezdinde geçerli olmayacağını belirten Erdinç, “Paylaştıkları videolarda lüks harcamalar var. Suçtan elde edilen gelirin harcanma kısmında Dilan Polat büyük bir rol oynuyor. Soruları ‘Bilmiyorum, sadece gelen parayı harcıyorum’ yanıtını vermek kimseyi yargı önünde masum yapmaz. Şirketlerin birçoğunda ya şirket sahibi ya da ortaklığı var. Bir şirketin sahibi ya da ortağıysanız sorumluluklarınız vardır. Yapılan her yanış işlemden attığını imza çerçevesinde sorumlusunuz. Dilan Polat’ın imzasıyla şirketlerden çıkan, izi kaybolan paralar var” ifadelerini kullandı.

Son Gelişmeler

Dilan ve Engin Polat tutuklandı. Çift ile birlikte 16 kişi daha gözaltına alındı. Dilan-Engin Polat’ın ilk ifadeleri ortaya çıktı. Çift, 'Kara para aklamak, Vergi kaçırmak, ve Örgüt Kurmak suçlamaları ile sevk edildikleri nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı ve cezaevine gönderildi.
 

Cezaevleri Ayrıldı

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin cezaevleri ayrıldı. Soruşturmayı yürüten savcı, Engin Polat ve babası Sezgin Polat’ı Çorlu Cezaevi’ne gönderdi.

Son Durum

Dilan Polat ve Engin Polat olayı tüm Türkiye’nin konuştuğu bir olay haline geldi. Hemen her kesimden milyonların ilgisini çeken olayın dakika dakika son gelişmeleri merakla takip ediliyor.

Cezaevinden Çıktı mı?

İstanbul’da 5 Kasım’da tutuklanan Engin Polat ve Dilan Polat, asayiş ve güvenlik gerekçesi ile Maltepe Cezaevi’nden, Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi.


MASAK Raporu Ortaya Çıktı

MASAK raporunda Dilan Polat ve Engin Polat’ın ortağı ya da yöneticisi olduğu şirketleri ile babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat, anneannesi Zehra Yılmaz, dayısının eşi Nilgün Yılmaz ile Engin Polat’ın kardeşleri Can Doğu ve Sinem Sıla Doğu’nun isimleri üzerine şirketlerin kurulduğu belirtildi.

TUTUKLANDILAR

Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanması olayıyla ilgili soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan Dilan Polat, Engin Polat ve babaları Sezgin Polat, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dilan Polat'ın mahkeme kararı sırasında duygusal anlar yaşayarak uzun süre ağladığı ve dizlerinin üzerine çöktüğü görüldü.

Soruşturma Nasıl Sonuçlanacak?

Soruşturmada adı geçen isimlerin aklanmazlarsa yüksek cezalarla karşı karşıya kalacaklarını belirten Erdinç, “Örgüt kurmak ve yöneticisi olmak dediğimizde, Engin Polat’ın, Dilan Polat’ın, Sıla Doğu’nun, Engin Polat’ın babası Sezgin Polat’ın ve Ahmet Gün’ün adı geçiyor. Eğer haklarındaki iddiaları çürütemezlerse bu beş isim muhtemelen yüksek cezalar alacak” dedi.

Antalya’da kıyamete hazır olun  Antalya’da kıyamete hazır olun 

Dilan ve Engin Polat’ın Fatura Oyunu Ortaya Çıktı: İnternet Satışları da Yalan

Muhasebeci Ahmet Gün İtiraf Etti Kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt üyeliği suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklu bulunan muhasebecisi Ahmet Gün, etkinlik pişmanlık kapsamında savcılığa ifade verdi. Aynı zamanda avukat da olan Gün, sahte faturalarla ilgili ayrıntıları da savcılığa aktardı.

Milyonlarca Liralık “Dolgu Fatura”

Polat’ların milyonlarca liralık “dolgu fatura” düzenlediğini anlatan Ahmet Gün, internet alışveriş sitelerinden yapılmış görünen satışların da gerçek dışı olduğunu söyledi. Bu durum, çiftin vergi kaçırma ve kara para aklama suçlamalarını daha da ağırlaştırıyor.

Kaynak: Arda KIR