Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, balıkçılık sezonunun sona ermesine yaklaşılırken, palamut ve torik avı için yeni yasakların başlayacağını duyurdu.

İl Müdürü Esra Uzun'un yaptığı açıklamaya göre, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, 1 Nisan-31 Ağustos tarihleri arasında ağ dalyanları dahil her türlü istihsal vasıtası ile palamut ve torik avcılığının yasaklanacağı belirtildi. Ancak, 15-31 Ağustos tarihleri arasında çapari ile palamut avcılığının serbest olacağı ifade edildi.

Denetimler Hız Kesmeden Devam Ediyor

İl Müdürü Uzun, su ürünleri kontrol ekiplerinin av yasağı döneminde denetimlerini sürdürdüğünü belirtti. Avcılığın yasaklandığı dönemlerde palamut balığının avlanması ve satışının yasalara aykırı olduğunu vurguladı. Bu durumun 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu çerçevesinde idari yaptırım gerektirdiğini hatırlattı.

CHP’nin "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" sona erdi CHP’nin "İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı" sona erdi

Mevzuata Uygun Davranılması Gerekiyor

İl Müdürü, balıkçıları ve işletmeleri mevzuata uygun davranmaları konusunda uyardı ve su ürünleri av yasaklarına uymamanın ciddi sonuçları olabileceğini belirtti.

Kaynak: İHA