Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din hizmetlerinde görev almak isteyen adaylar için önemli bir adım olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), bu yıl Eylül ayında gerçekleştirilecek. Peki, DHBT başvuruları ne zaman başlayacak? DHBT 2024 ne zaman yapılacak?

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Başvuruları

DHBT başvuruları, adaylara zaman tanımak adına 9-15 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Başvurular, ÖSYM Başvuru Merkezleri, ÖSYM'nin resmi web sitesi olan "https://ais.osym.gov.tr" adresi üzerinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

DHBT Sınav Tarihi ve Detayları

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024-KPSS Lisans kapsamında DHBT, 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınav, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din hizmetlerinde görev almayı hedefleyen adaylar için oldukça önemlidir. DHBT, din hizmetleri alanındaki bilgi ve yetenekleri ölçerek adayların niteliklerini değerlendirir.

Veli-Der Antalya: Sermayenin bedava iş gücü çocuklar oldu Veli-Der Antalya: Sermayenin bedava iş gücü çocuklar oldu

Adaylar İçin Önemli Hatırlatma

Başvuru sürecinde adayların gerekli belgeleri tamamlamaları ve başvuru tarihlerine dikkat etmeleri önemlidir. DHBT'ye katılacak adayların hazırlıklarını zamanında tamamlamaları ve sınav günü için gerekenleri eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi