Müge Anlı'nın Ünlü Avukatı Rahmi Özkan Ameliyat Oldu Müge Anlı'nın Ünlü Avukatı Rahmi Özkan Ameliyat Oldu

Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Rojda Altıntaş, sansüre uğrayan haberi nedeniyle istifa etmişti. Altıntaş'ın yeni adresi belli oldu.

Sansür İddiaları ve İstifa Süreci

Rojda Altıntaş, Eylem Tok’un oğlu Timur C.'nin karıştığı ölümlü kazayla ilgili haberi sansüre uğradığını belirterek ses kayıtlarını paylaşmıştı. İstanbul Göktürk'te Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybetmesine neden olan 17 yaşındaki Timur C.'nin ABD'ye kaçırılması olayı, Demirören Ailesi’nin müdahalesiyle DHA'da yayınlanmamıştı. Bu gelişmelerin ardından Altıntaş, DHA'dan istifa ettiğini duyurdu.

Altıntaş'ın Açıklaması

Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Altıntaş, "Demirören Haber Ajansı ile olan ilişkim sona ermiştir. İstifa ettim. 27 yaşında bir genç kadın muhabir olarak, yaşadığım bu sürecin ne kadar zor olduğunu anlatmak benim için gerçekten güç. Bu süreçte bana destek olan ve güvenen herkese içtenlikle teşekkür ederim. Artık mesleğimi daha doğru ve etik bir şekilde sürdürebileceğim yeni yollar arayacağım. Saygılarımla," ifadelerini kullandı.

Yeni Adres: İstanbul Now TV

Rojda Altıntaş, zor geçen iki aylık sürecin ardından İstanbul Now TV ile anlaştığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ağustos ayında yayına başlayacak olan 'İstanbul Now TV' de muhabir olarak çalışmaya başlayacağımı duyurmak istiyorum. Haber Genel Yayın Yönetmeni Burak Ersemiz ve Haber Koordinatörü Alper Ertem ile çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Hayırlı olsun," ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi