Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Soruşturmasında Yeni Gelişme! O İsim Serbest Bırakıldı Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Soruşturmasında Yeni Gelişme! O İsim Serbest Bırakıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın kurucusu ve Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan, ölümünün 26. yılında düzenlenen anma konseriyle anıldı.

Anma Konseri

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, Sürelsan’ın unutulmaz bestelerini seslendirdi. “Sandal”, “Güle Sor Bülbüle Sor” gibi eserleri Türk musikisine kazandıran Sürelsan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Onur Konuğu ve Katılımcılar

Konserin onur konuğu, İsmail Baha Sürelsan’ın yeğeni, İstanbul Belediye Konservatuvarı İcra Heyeti ses sanatkarı ve İTÜ Devlet Konservatuvarı Emekli Öğretim Görevlisi Nurten Erpek oldu. Ayrıca, Av. Alper Önder, Av. Deniz Filiz, Dr. Mehmet Emin Kakan ve Emekli TRT Spikeri Aynur Arslangiray da etkinliğe katıldı.

Bestelerin Seslendirilmesi

Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, konserin ilk bölümünde Sürelsan’ın bestelerini, ikinci bölümünde ise öğrencilerinin bestelerini seslendirdi.

Çiçek Takdimi

Konserin sonunda, sanatçının yeğeni Nurten Erpek, saz sanatçısı Haydar Akdemir ve Şef Aydemir Tuncer’e gecenin anısına çiçek takdim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi