2021 yılında New York Borsası'nda halka arz edilen Bird şirketinin işlemleri, Eylül ayında geçici bir askıya alınmıştı. Bugün yapılan açıklamada, geçici CEO Michael Washinushi, "Kârlılık yolunda ilerleme kaydediyoruz ve bu yeniden yapılandırma süreci aracılığıyla sermaye yapımızı doğru bir şekilde ölçeklendirerek bu ilerlemeyi hızlandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Bakan Vedat Işıkhan'dan çalışma saati açıklaması Bakan Vedat Işıkhan'dan çalışma saati açıklaması

Şirketin mali durumu ise zorlu bir dönemi yansıtıyor. Bird, geçen ay yaptığı açıklamada, 30 Eylül'e kadar olan dokuz aylık dönemde 73,4 milyon dolar net zarar ettiğini ve bu tarihte 10,2 milyon dolar kısıtlanmamış nakit ve eşdeğer varlığa sahip olduğunu belirtti. Geçen yıl ise şirket, 244,7 milyon dolar gelir elde etmiş ve 358,7 milyon dolar net zarar açıklamıştı.

Bird, yeniden yapılandırma süreci boyunca normal faaliyetlerine devam edeceğini vurguladı. Bu süreç, Avrupa ve Kanada'daki işletmeleri kapsamamaktadır ve iflas başvurusunun bir parçası değildir. Washinushi, şirketin sermaye yapısını düzenleyerek ve doğru ölçeklendirme yaparak kârlılık yolunda ilerlemeyi hızlandırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi