Kamu Son Haber'de yer alan habere göre, oyun endüstrisindeki küresel ekonomik kriz, birçok şirketi olumsuz etkilemeye devam ediyor. En son yaşanan gelişme, ABD'deki teknoloji sektöründeki işten çıkarmaların devam etmesiyle ilgili. Bu zorlu dönemde büyük oyun şirketleri, GTA 6 fragmanı gibi önemli adımlar atmış olsa da, bağımsız stüdyolar zorluklarla mücadele etmeye devam ediyor.

Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Şubat 2024 Salı Altın fiyatları güne böyle başladı! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 27 Şubat 2024 Salı

Versus Evil, 2013 yılında bağımsız oyun geliştiricilerine ve büyük yayıncılara alternatif olmak amacıyla kurulmuştu. Ancak 2023 yılı itibariyle, şirket tüm operasyonlarını durdurma kararı almış durumda. The Banner Saga serisi, Pillars of Eternity ve Mothergunship gibi popüler oyunlarıyla tanınan Versus Evil, 10 yıla yakın bir sürede birçok başarılı yapımı oyuncularla buluşturdu.

Versus

Şirketten yapılan resmi açıklamada, kapanma kararının doğrulandığı ve tüm çalışanların işten çıkarıldığı belirtildi. Versus Evil'in prodüksiyon müdürü Lance James, veda mesajında, destekleri için oyunculara teşekkür etti. Şirketin 2021 yılında TinyBuild tarafından satın alınmasının ardından, yaşanan anlaşmazlıklar ve yerine getirilmeyen yükümlülükler nedeniyle TinyBuild ile hukuki sorunlar yaşandığı ifade edildi. TinyBuild, sorunları çözmek amacıyla Versus Evil'e 3,5 milyon dolar ödedi.

Versus Evil Kapaniyor

Kaynak: Haber Merkezi