Hatay'ın depremin ardından yeniden yapılanma sürecinde olan bölgelerinden Payas ilçesinde, TOKİ tarafından yapılan afet konutları sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerde yerle bir olan Hatay'da, binlerce insan yaşamını yitirmişti. Ancak, depremin hemen ardından başlayan çalışmalarla bölge adım adım yeniden inşa ediliyor.

A W192548 03 Result

Hatice Ücel, Yeni Evine Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Depremin vurduğu Sincan Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki Hatice Ücel, deprem mağdurlarından biriydi. Ancak, TOKİ tarafından yapılan konutlardan hak sahibi olan Ücel, yeni evine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Zor günler geçiren Ücel, şimdi ise yeni evinde çocuklarıyla yeni bir hayata başlıyor.

Vazelin Nedir? Vazelinin Faydaları Nelerdir Ne İşe Yarar? Vazelin Nedir? Vazelinin Faydaları Nelerdir Ne İşe Yarar?

A W192548 02 Result

İlk Yemeği Yine Türk Mutfağından

Yeni evindeki ilk yemeği pişirmenin mutluluğunu yaşayan Hatice Ücel, Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan sarma hazırladı. Yeniden yapılan hayatlarına Türk mutfağının lezzetleriyle başlayan deprem mağdurları, umut dolu bir geleceğe adım atıyor.

A W192548 04 Result

'Allah Bir Daha O Günleri Yaşatmasın'

Zor günlerin ardından yeni bir başlangıca adım atan Hatice Ücel, yaşadıkları süreci şu sözlerle anlattı: 'Depremde çok kötü günler yaşadık. Evimiz ağır hasar aldı ve sonunda yıkıldı. Yeni evimiz çok güzel. Çocuklarımızla birlikte yaşıyoruz. İyi bir şey oldu. Mutluyum şükür. Allah bizi daha fazla denemesin. Çok zor günler geçti. Şimdi mutluyuz. Yeni evimiz güzel, bana yeter.'

Adana'da korkutan yangın! Ev kullanılamaz hale geldi Adana'da korkutan yangın! Ev kullanılamaz hale geldi

Kaynak: İHA