Hatay'ın Hassa ilçesinde meydana gelen depremin ardından ortaya çıkan obruklar, bölge sakinlerinin ilgisini çekiyor. 

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin etkisiyle Hatay genelinde çeşitli bölgelerde obruk oluşumları gözlemleniyor. Katranlık Mahallesi, Hassa ilçesi sınırları içinde obruk oluşumlarının sıkça görüldüğü bir bölge olarak öne çıkıyor. Oluşan obruklardan zaman zaman çıkan siyah renkli sıvı madde, bölge halkının merakını cezbetti.

Hatay'da Obruklardan Çıkan Siyah Sıvı Korkuttu!

Hassa ilçesi Katranlık Mahallesi Muhtarı Hidayet Solak, depremin etkisiyle meydana gelen obruklardan çıkan siyah renkli sıvının özelliklerine dikkat çekti. 

Solak, 'Bu obruklar depremden sonra oluştu. Deprem günü aşağıda açılmıştı, bu şekilde. Obruktan bir su çıktı, yaklaşık 1 ay simsiyah aktı su. Aynen mazot renginde aktı su. Sonra baktık suya yanıksı bir koku var. Dokunduğun zaman elin yağlı gibi oluyordu. O su yaklaşık bir buçuk ay simsiyah aktı. Burada 20 gün oldu, oluşalı. Aynı şekilde yukarıda 2 tane ve burada açıldı onlar da yeni açıldı. Bu şekilde obruk oluştu ve 3 tane daha var' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hatay'da Obruklardan Çıkan Siyah Sıvı Korkuttu!

Hatay'dan Dünya Çapında Gurur Verici Başarı: Dünya Üçüncülüğü Geldi! Hatay'dan Dünya Çapında Gurur Verici Başarı: Dünya Üçüncülüğü Geldi!

Kaynak: İHA