Kahramanmaraş merkezli depremler, Hatay'da büyük yıkıma sebep oldu. Bu felaket, 25 bine yakın insanın yaşamını yitirmesine neden oldu. Defne ilçesi Çekmece Mahallesi'nde yaşayan Seyyar ailesi de depremin vurduğu ailelerden biriydi.

Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Soruşturmasında Yeni Gelişme! O İsim Serbest Bırakıldı Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Soruşturmasında Yeni Gelişme! O İsim Serbest Bırakıldı

Yeliz Seyyar'ın Dramı

Deprem sırasında enkaz altında kalan 16 yaşındaki Yeliz Seyyar, kafasına aldığı darbe sonucu ciddi yaralar aldı. Özellikle çenesindeki kemik kaybı nedeniyle konuşma yetisini kaybetti. Ailesi tarafından kurtarılan genç kız, artık çenesini hareket ettiremez hale gelmiş durumda.

Aile Kızlarını Şırıngayla Beslemek Zorunda

Yeliz Seyyar'ın dramı sadece bununla sınırlı değil. Aile, genç kızla sadece yazılı olarak iletişim kurabiliyor. Seyyar'ın ailesi, onu şırıngayla beslemek zorunda kalıyor ve bu durum genç kızın duygusal ve fiziksel sağlığını olumsuz etkiliyor. Yeliz'in annesi Fatma Seyyar, kızının en büyük hayalinin kendisine 'anne' diyebilmek olduğunu belirtiyor. Anne, kızının en çok kendisine sarılıp anne ve baba diyerek sevgi göstermesini diliyor. Ancak şu an kızının sağlığı için endişeleniyor ve onun acısını paylaşıyor.

Acılı Annenin Çağrısı

Fatma Seyyar, kızının sağlığına kavuşması için gereken tıbbi müdahalelerin yapılmasını istiyor. Aynı zamanda anneler gününde kızının kendisine 'anne' diyebilmesini arzuluyor. Acılı anne, kızının sağlığına kavuşması ve normal bir hayat sürmesi için destek bekliyor.

Kaynak: İHA