Denizli'nin Babadağ ilçesinde meydana gelen yıldırım düşmesi sonrası çıkan yangın, birden fazla noktada hızla yayıldı.  Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangın ihbarı üzerine hızla bölgeye sevk edildi. Şiddetli rüzgarın da etkisiyle yangın kontrol altına alınması büyük zorluklarla karşı karşıya bıraktı.

A W228048 04 Result

Havadan ve Karadan Müdahale Ediliyor

Havadan helikopterler ve yangın söndürme uçakları ile müdahale edilen yangına karadan da vatandaşlar kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalışırken, ekipler ise iş makineleri ve arazözlerle yangını söndürmeye çalışıyor. Yangın, yerleşim yerlerini de tehdit ederken, güvenlik önlemi olarak bazı evler boşaltıldı.

A W228048 08 Result

Başkan ve Kaymakam Yangın Bölgesinde 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Babadağ Kaymakamı Fahrünnisa Şükran İlter, bölgedeki yangınla ilgili incelemelerde bulundu. Ekiplerin yoğun çabalarıyla kontrol altına alınmaya çalışılan yangının etkileri hala devam ediyor.

A W228048 10 Result

1 Günde 10 Orman Yangını Çıktı

Denizli Valiliği, bugün 6 ayrı ilçede 6’sı yıldırım düşmesi sonucu olmak üzere 10 ayrı orman yangını çıktığını açıkladı. Valilikten şu bilgiler geldi: 'Bugün öğle saatlerinde Babadağ ilçesine bağlı Mollaahmet, Yeniköy ve Kelleci mahallelerinde, Tavas ilçesine bağlı Nikfer Mahallesi, Kale ilçesi Köprübaşı mevkii, Pamukkale ilçesine bağlı Cankurtaran Mahallesi’ndeki ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu ve Çal’a bağlı Akkent, Acıpayam’a bağlı Kelekçi, Honaz’a bağlı Kocadere ve Pamukkale’ye bağlı Kınıklı mahallelerinde orman yangını başlamıştır. Pamukkale – Cankurtaran mahallesindeki orman yangını kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının bir an evvel kontrol altına alınması için tüm birimlerimiz ile havadan ve karadan mücadelemiz devam etmektedir.'

Doğu Akdeniz'de çölleşme tehlikesi! Tarım ve turizm kuzeye kayacak mı? Doğu Akdeniz'de çölleşme tehlikesi! Tarım ve turizm kuzeye kayacak mı?

A W228048 02 Result

Muğla orman yangını Denizli'ye sıçradı! Yerleşim yerleri tehlikede Muğla orman yangını Denizli'ye sıçradı! Yerleşim yerleri tehlikede

A W228048 06 Result

Kaynak: İHA