2024 Yılı Türkiye Mahalli İdareler Seçimleri başladı ve Denizli'de yaşayan vatandaşlar, büyükşehir, ilçe belediye başkanı, meclis üyesi ve muhtarlarını belirlemek için oy kullanmaya başladılar. Sabah saat 08.00'da, mahallelerindeki okullardaki kabinlerde oy verme işlemleri için seçmenler yoğunluk oluşturdu. Denizli'deki seçmenler, gün boyunca oy kullanma süresi olan saat 17.00'a kadar sandık başında olacaklar.

TBMM İliç Komisyonu ilk toplantısını yaptı TBMM İliç Komisyonu ilk toplantısını yaptı

Seçim Sürecindeki Adaylar ve Sandık Sayıları

Denizli genelinde, 285'i partili ve 6'sı bağımsız olmak üzere toplamda 291 aday bulunuyor. Kent genelinde ise 2 bin 631 sandık kuruldu. Bugün Denizli'de toplamda 800 bin 548 seçmen, oy kullanmak için sandığa gitmeye başladılar.

Vatandaşlar Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları İçin Oylarını Kullanıyor

Denizli'de yaşayan seçmenler, büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanı, meclis üyesi ve bağlı bulundukları mahalle muhtarlığı için oy kullanma hakkına sahipler. Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Oy Kullanma Süreci Devam Ediyor

Denizli'de vatandaşlar, 2024 Türkiye Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başında oy kullanma işlemlerine devam ediyor. Yoğun katılımın olduğu seçimler, kentteki siyasi ve toplumsal dinamiklerin şekillenmesinde belirleyici olacak.

Kaynak: İHA