Denizli'de, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında vatandaşlar oy kullanma işlemine devam ediyor. Denizli protokolü, siyasi parti temsilcileri ve adaylar da oy kullanmaya başladı.

Belediye Başkanları Oylarını Kullandı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan ve kızı Ceyda Zolan ile birlikte Hayırseverler Ortaokulu'ndaki 2102 numaralı sandıkta oylarını kullandı. AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de Başkan Zolan'a eşlik etti. Başkan Zolan ve eşi, sandıkta sıraya girerek vatandaşlarla sohbet etti. Sandık görevlilerine kolaylıklar dileyen Başkan Zolan, oyunu kullandıktan sonra okulda bulunan vatandaşlarla selamlaşıp bir süre sohbet etti. Başkan Zolan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, seçimin önemine vurgu yaparak, "Demokrasinin vazgeçilmezi seçimlerdir, halkın iradesidir. Öncelikle ülkemize, şehrimize ve tüm insanlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah çıkacak olan sonuçla kazanan Denizlimiz olsun, ülkemiz olsun. Çıkacak sonuçların 5 yıl boyunca yapılacak güzel hizmetlerin vesile olmasını diliyorum. Tüm siyasi partilerimiz adaylarını gösterdi, kampanyalarını sürdürdü. Herkesin birbirine saygılı olduğu güzel bir ortamda demokrasinin gereği seçimler yapılıyor. Herhangi bir kimsenin tırnağına zarar bile gelmeden şu ana kadar seçimin devam ediyor olması benim için bir mutluluk. İnşallah hakkımızda hayırlısını eyleyecektir. Hayırlısı ne ise onu nasip edecektir. Tekrar Denizli'mize hayırlı olsun. Yarınımız bugünden daha güzel olsun. Allah yolumuzu açık etsin. Denizlimizin bahtı açık olsun" dedi.

Zübeyde Kartalmış ile Üçüncü Göz Programının konuğu Songül Başkaya Zübeyde Kartalmış ile Üçüncü Göz Programının konuğu Songül Başkaya

"Emek Verip Çok Çalıştık"

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve eşi Mehmet Ali Doğan da Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, 2120 no'lu sandıkta oylarını kullandı. Oy işlemlerinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Doğan, "Öncelikle Denizli ile Merkezefendimize ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Demokratik bir yarış olsun. Katılımın güzel olduğunu görüyoruz. Katılım çok önemli. Çünkü bizler emek verdik, çok çalıştık. 5 Yıldır Merkezefendi için görev yapıyoruz. Bütün doğal afetlere, ekonomik krizlere rağmen Merkezefendi’ye güzellikler katmaya devam ettik. Sosyal belediyecilik anlamında çok başarılı bir belediye olduğumuzu söylemek istiyorum. Biz yeni dönem için hazırız, heyecanlıyız, kararlıyız. Her şey güzel gidiyor. Çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA