Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Partili üye Ali Değirmenci'nin istifası, meclis kompozisyonunu değiştirdi. Değirmenci'nin noterlik görevini üstlenmesi nedeniyle istifa etmesi sonucunda, CHP'nin meclisteki üye sayısı 1 artarak 53'e yükseldi.

Denizli'de AK Partili meclis üyesinin istifası CHP'ye bir koltuk daha getirdi

Özgür Özel: Suç bizdeyse özür dileyeceğim ama elektrik şirketiyse Erdoğan dileyecek mi? Özgür Özel: Suç bizdeyse özür dileyeceğim ama elektrik şirketiyse Erdoğan dileyecek mi?

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Değirmenci, Aydın'ın Germencik İlçesi'nde noter olarak göreve başlayacağı için yasa gereği kamu görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Aynı zamanda AK Parti Merkezefendi Belediye Meclis üyeliği görevinden de ayrılan Değirmenci'nin istifası, Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki güç dengesini değiştirdi.

Değirmenci'nin istifası ile birlikte boşalan koltuğa CHP'li Osman Tığ geçti. Böylece Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'li üye sayısı 52'den 53'e yükselirken, AK Partili üye sayısı ise 16'dan 15'e geriledi.

AK Parti, Değirmenci'nin görevinden ayrılmasının ardından Büyükşehir Meclis Grup Başkanvekili görevine yeni bir isim atayacak. Bu konuda AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, meclis üyeleri ile bir toplantı yaparak görüş ve önerilerini alacak.

Kaynak: İHA