İzel Çeliköz'in Filtresiz Hali Şoke Etti! İzel Çeliköz'in Filtresiz Hali Şoke Etti!

Eski manken Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle tedbir kararı aldı. Mahkeme, Akkaya'ya 3 ay süreyle korunan kişiyi rahatsız etmemesi için yasak getirdi.

Olayın Detayları

Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından 16 yaşındaki kızı Ayşe Önbilgin'in telefonunu aldığı için kendisine şiddet uyguladığını iddia etmişti. Bu iddianın ardından genç kız Sosyal Hizmetler tarafından koruma altına alındı ve duruma karşı babası Efe Önbilgin harekete geçti.

Mahkeme Kararı

Baba Efe Önbilgin, mahkemeden kızının velayetinin kendisine verilmesini talep etti ve mahkeme kızı Ayşe Önbilgin'i kendisine teslim etti. Efe Önbilgin ve kızı, Deniz Akkaya'nın kendilerine yönelik sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaların ardından mahkemeden tedbir kararı istedi.

Tedbir Kararı

Mahkeme, Deniz Akkaya'ya 3 ay süreyle Efe Önbilgin ve kızı Ayşe Önbilgin adına şiddet mağduruna yönelik tehdit, hakaret, aşağılama veya küçümseme içeren söz ve davranışlarda bulunmaması, korunan kişiyle iletişim aracıyla rahatsız etmemesi için tedbir kararı verdi.

Velayet Davası Sürecinde Gelişmeler

Aile Mahkemesi'nin aldığı ara kararda, Sosyal Hizmetler raporuna göre kızın babası Efe Önbilgin ile birlikte yaşamasının genç kızın menfaatine olacağı belirtildi. Yapılan raporda, Ayşe'nin kurumda daha uzun süre kalmasının mağduriyetine neden olabileceği vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi