Kabine toplantısı başladı Kabine toplantısı başladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, DEM Partisi tarafından düzenlenen 'Gençlik Meclisi 1. Olağan Kongresi' ile ilgili suç ve terör propagandası içeren paylaşımlarda bulunan şüphelilere yönelik Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakan Tunç'un paylaşımında şu ifadeler yer aldı: '24.12.2023 tarihinde DEM Partisi tarafından Diyarbakır'da düzenlenen 'Gençlik Meclisi 1. Olağan Kongresi' adlı toplantıya ilişkin, suç ve terör propagandası içeren paylaşımlarda bulunan şüphelilere karşı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli soruşturma başlatılmış ve gözaltı talimatları verilmiştir. Bazı şüpheliler hakkında ise yakalama işlemleri gerçekleştirilmiştir. Adli soruşturma süreci devam etmektedir.'

Dem Parti Kongresi Için Soruşturma Başlatıldı

DEM Parti kongresinde 42 gözaltı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, 24 Aralık 2023 tarihinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi İl Başkanlığı’nca düzenlenen Parti Gençlik Meclisi 1. Olağan Kongresi’nde yasalara aykırı biçimde eylem yapan polise taş atan ve mukavemette bulunan 42 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.

DEM kongresinde teröristler için 'şehit' denilip saygı duruşunda bulunuldu

DEM Parti Gençlik Meclisi 1’inci Olağan Kongresi’nde teröristler için 'şehit' denilip, saygı duruşunda bulunuldu. Kentte bir düğün salonunda düzenlenen DEM Parti Gençlik Meclisi 1’inci Olağan Kongresi’nde sunucu, katılımcılara 'Bugün özgürlük şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunalım' deyip ayağa kalktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu. Programda ayrıca terör örgütü sözde lideri Abdullah Öcalan ve PKK lehine slogan atıldı.

'Rahat olmayacaklar' demişti! Bakan Uraloğlu’ndan DEM Partili Bakırhan’a yanıt 'Rahat olmayacaklar' demişti! Bakan Uraloğlu’ndan DEM Partili Bakırhan’a yanıt

MSB'den kara haber: 6 askerimiz daha şehit oldu! MSB'den kara haber: 6 askerimiz daha şehit oldu!

Kaynak: İHA