Geçen yıl Adana’da yaşanan bir olayın ardından darp, tehdit ve hakaret suçlarından yargılanan ünlü oyuncu Burak Deniz, bugün beraat etti.

Olayın Geçmişi

Deniz, geçtiğimiz sene Adana Film Festivali’nde alkolün etkisiyle meslektaşı Nilperi Şahinkaya ve sevgilisiyle tartışmıştı. Tartışma sonucunda taraflar mahkemelik olmuştu.

Ali Kınık Bayburt'u Coşturdu Ali Kınık Bayburt'u Coşturdu

Tartışma Kavgaya Dönüştü

Deniz, geçen yıl Adana’da bir kavga olayına karışmıştı. Deniz’in meslektaşı Nilperi Şahinkaya, Şahinkaya’nın sevgilisi Emre Yusufi ve çiftin arkadaşları Necmi Deniz Akıncı’nın olduğu masaya defalarca giderek taraflarla tartışmıştı. Şahinkaya’nın masadan ayrılmasının ardından Burak Deniz ile Necmi Deniz Akıncı’nın aralarında yaşanan kavganın kamera görüntüleri de basına yansımıştı.

Beraat Kararı

Adana 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Burak Deniz hakkındaki darp, tehdit ve hakaret suçlamalarından beraat etti. Mahkemenin gerekçeli kararında, Deniz’in Necmi Deniz Akıncı’ya karşı üzerine atılı “Basit Yaralamaya Teşebbüs” suçundan beraatine karar verildiği belirtildi. Ayrıca, Deniz’in Nilperi Şahinkaya ve Necmi Deniz Akıncı’ya yönelik tehdit ve hakaret suçlamalarından da beraat ettiği ifade edildi.

İtiraz Durumu

Gerekçeli kararda ayrıca, Nilperi Şahinkaya ve Necmi Deniz Akıncı’nın itiraz etmesi halinde mahkemede duruşma açılacağı, sanık Burak Deniz tarafından itiraz edildiğinde ise 1/4 oranındaki indirimin yapılmayacağı belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi