Danimarka’da dönem milletvekili olan Bizim Radyo’nun sahibi Hüseyin Araç, Akdeniz Gerçek Gazetesi Genek Yayın Yönetmeni Songül Başkaya ile bir araya geldi. Antalya’ya gelen Türk kökenli milletvekili Hüseyin Araç ve Songül Başkaya medya ve gündemi değerlendirdi. İşbirliğinin konuşulduğu buluşmada özgür ve ilkeli medya da masaya yatırıldı.  Buluşmada yılın yarısını Danimarka’da geçiren Hamdi Arıkan ve Antalya’nın sevilen Emniyet Müdürlerinden Feyzullah Arslan da da yer aldı.

Hüseyin Araç Kimdir? 

1956 Çorum doğumlu, 1972’de Danimarka’ya işçi babasının yanına giden ve Başbakan Bülent Ecevit’in tavsiyesi üzerine Danimarka Sosyal Demokrat Parti’ye üye olan, 1994’te ilk yabancı kökenli il genel meclisi üyesi seçilen, Kopenhag Ticaret Yüksek Okulu mezunu Hüseyin Araç, 2005 yılında ilk Türk kökenli milletvekili olarak Danimarka Millet Meclisi’ne seçildi. 2 Dönem milletvekilliğinden sonra, Avrupa Parlamentosu’na aday oldu ve maalesef 2000 oy eksik olduğu için seçilemedi. Şu anda halen il genel meclisinde görevinin yanısıra, yeminli tercümanlık ve danışmanlık yapıyor. Kendi kurduğu Bizim Radyo isimli radyoda Türkçe program yapıyor. Danimarka Kraliçesi’nden  yüksek devlet nişanı aldı.

Avrupa’da örnek vatandaş ödülünü aldı ve 2 çocuk babası, 4 torunu var. Kızı göz doktoru, oğlu Danimarka süper lig takımı FC Nordsjalland takımında teknik direktör yardımcısı.

Antalya Valiliği’nden Teleferik Kazası Sahasında Yasak Antalya Valiliği’nden Teleferik Kazası Sahasında Yasak

Kaynak: Kardelen Özdemir