Emsal karar! Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya yasaklanacak Emsal karar! Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya yasaklanacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), çocukların çağdaş, laik ve bilimsel eğitim hakkını korumak amacıyla, 'maarif modeli' olarak adlandırılan yeni müfredat değişikliğine karşı harekete geçti. Bu modelin, Atatürk ilke ve devrimlerine aykırı olduğunu belirten dernek, Danıştay'a başvurarak yürütmeyi durdurma ve iptal talebinde bulundu.

ÇYDD'nin Gerekçeleri Neler?

ÇYDD, yeni müfredatın çocukların çağdaş ve laik eğitim almasını engelleyeceği ve bilimsel eğitim standartlarını düşüreceği görüşünde. Dernek, Atatürk'ün eğitim ilkelerine sadık kalınmasının, ülkenin geleceği için hayati önemde olduğunu vurguluyor. Bu gerekçelerle Danıştay'a başvuran ÇYDD, süreci yakından takip ederek kamuoyunu bilgilendireceğini açıkladı.

Çydd Maarif Modeli Müfredat Değişikliğine Karşı Danıştay'a Başvurdu 2

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden yapılan açıklamada, 'ÇYDD olarak dernek tüzel kişiliği adına, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş, laik ve bilimsel eğitim hakkının savunulması için 'maarif modeli' adlı müfredat değişikliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemli olarak Danıştay’da dava açtık. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız.' denildi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin yeni müfredatı onayladı Milli Eğitim Bakanı Tekin yeni müfredatı onayladı

Kaynak: Haber Merkezi