Antalya merkezli CW Enerji, elektrikli araç şarj istasyonları ve istasyon ağı çalışmaları kapsamında, fabrikasına enerjisini güneşten alan 27 adet 22 kW AC ve 5 adet 180 kW DC elektrikli araç şarj istasyonu kurdu. Türkiye’nin en büyük istasyonlarından biri olan bu istasyonda aynı anda 37 elektrikli araç şarj olabiliyor.

3 hisseye 1 ay işlem yasaklandı 3 hisseye 1 ay işlem yasaklandı

Sürdürülebilir Büyüme ve Verimlilik Esaslı Ürünler

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, sürdürülebilir büyüme anlayışı çerçevesinde yol almayı ve verimlilik esaslı ürünler geliştirmeyi sürdürdüklerini belirtti. Sarvan, bu kapsamda hayata geçirdikleri CV Charging Vehicles markası ile elektrikli araç şarj istasyonları ve istasyon ağı alanlarında detaylı çözümler sunduklarını ifade etti.

Yeşil Enerjiyi Destekleyen Araç Şarj İstasyonu

Sarvan, karbon salınımını azaltarak gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma amacında olduklarını vurguladı. Elektrikli araç şarj istasyonu ile elektrikli araçların şarj ihtiyacını temiz ve sürdürülebilir bir şekilde sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

A W107956 01

Güneşten Sağlanan Enerji İhtiyacı

Fabrikalarında 27 adet 22 kW AC, 5 adet 180 kW DC elektrikli araç şarj istasyonu bulunduğunu belirten Sarvan, “Türkiye’nin en büyük istasyonlarından biri olan bu istasyonda aynı anda 37 elektrikli araç şarj olabiliyor. Fabrika içerisinde elektrikli scooter ve elektrikli araçlar kullanarak, enerji ihtiyacımızı bitmeyen, temiz enerji kaynağı olan güneşten sağlıyoruz.” dedi.

Kaynak: CW Enerji/ Bülten