CW Enerji, sürdürülebilir büyüme hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Şirket, güneş paneli üretimine ek olarak alüminyum çerçeve üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirecek bir yatırım için harekete geçti.

Başkan Zafer Köken’in annesi vefat etti Başkan Zafer Köken’in annesi vefat etti

CW Enerji'nin Yeni Yatırım Hamlesi

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, 8 milyon Euro değerinde finansal kiralama sözleşmesi imzaladıklarını ve makine siparişlerini verdiklerini duyurdu. Sarvan, "Bu yatırımımızla alüminyum çerçeve üretimini de kendi bünyemizde yapmış olacağız. Böylece yenilenebilir enerji sektörüne ve ülke ekonomimize de katkı sağlayacağız. Yerli ve milli üretime verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş olduk." şeklinde konuştu.

Yatırımın Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirileceği belirtilirken, üretime 2025 yılı ilk çeyreğinde başlanması planlanıyor. Sarvan, yatırımın hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Güneş paneli üretim sürecinde kullanılan ham madde sayısını artıracak yatırımımız ile şirketimiz maliyet avantajı konusunda önemli bir adım atmaya karar vermiştir." ifadelerini kullandı.

Sektöre Katkı Devam Edecek

Sarvan, "Alüminyum çerçeve üretim tesisimizin faaliyete geçmesiyle birlikte, güneş panellerimizin üretim sürecini daha da optimize edeceğiz. Kendi üretim tesisimizde çerçeveleri üreterek çevresel etkimizi azaltmış olacağız. Yerli ve milli üretime verdiğimiz önemi bu yatırımımızla bir kez daha göstermiş olduk. Sürdürülebilir büyüme anlayışımız doğrultusunda yol almaya ve sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten