Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına Cumhuriyet Meydanı’ndaki tramvay hattındaki kot farkını giderdi. Bu sayede engeller ortadan kaldırıldı ve nostalji tramvayı seferlerine başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Yenilikler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, Cumhuriyet Meydanı’ndaki nostaljik tramvay hattı düzenlendi. Bu düzenleme ile engelli bireylerin meydana ulaşımı kolaylaştırıldı. Ayrıca, Mezbaha-Müze arasındaki nostalji tramvayı seferlerine yeniden başlandı.

“Engelsiz Şehir Antalya”

Türkiye Sakatlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çalışmaların engelli vatandaşlar için büyük önem taşıdığını belirtti. Karavural, “Engelli vatandaşlarımız Cumhuriyet Meydanı yapıldığı zamandan bu güne kadar geçişlerde zorluk çekiyordu. Başkanımız Muhittin Böcek’e taleplerimizi ilettik ve burada bir çalışma başlatıldı. Şu anda Cumhuriyet Meydanı bütünleşmiş bir yapıya kavuştu. Tramvay hattındaki kot farkının giderilmesinin yanında görme engelliler için kılavuz çizgileri de yenilendi. Kenti engelli engelsiz herkesin kullanabilmesi gerekiyor. Bu yapılan çalışmalar engelli vatandaşlarımız için erişilemeyen alanları erişilir kılmak adına çok önemli” dedi.

Başkan Böcek’e Teşekkür

Görme Engelli Ragıp Ali Yaman da yapılan çalışmaların hem görme hem yürüme engelli vatandaşlar için güzel bir çalışma olduğunu söyledi. Yaman, “Burada daha önce kaldırımlar çok yüksekti. Görme engelliler için bu durum zorlukları da beraberinde getiriyordu. Yardım almadan karşıya geçemiyorduk. Ayağımız takılarak düşebiliyorduk. Tekerlekli sandalyeli arkadaşlarımız düşününce daha da kötü oluyor. Yapılan çalışmayla burada bulunan engel çok güzel bir şekilde aşılmış. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkanımız Muhitttin Böcek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İstanbul Beşiktaş’ta Boğaz manzaralı sosyal tesis hizmete açıldı İstanbul Beşiktaş’ta Boğaz manzaralı sosyal tesis hizmete açıldı

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten