5 Yılda 2 Milyon Öğrenci Okulu Bıraktı: Üniversite Öğrencilerine Destek Çağrısını AKP Redetti 5 Yılda 2 Milyon Öğrenci Okulu Bıraktı: Üniversite Öğrencilerine Destek Çağrısını AKP Redetti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimler kapsamında oy kullanmak için Hacılar Ortaokulu'na gitti. Sıraya geçerek "1146" numaralı sandıkta oyunu kullandı. Yılmaz, sandık görevlileriyle selamlaştı ve kimliğini kontrol ettirdi. Ardından, kabine girerek oyunu kullandı ve zarfı sandığa attı. Sonrasında mührü teslim ederek imzaladı.

"Demokratik Sürecin Önemi"

Oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Mahalli idareler seçimlerinin şehirlerimize, ülkemize, milletimize ve demokrasimize hayırlar getirmesini diliyorum. Diğer demokrasilerle karşılaştırdığımızda, katılım oranlarının yüksek olmasıyla gurur duyuyoruz. Bu, milletimizin sandığa olan güvenini gösteriyor. Ancak, huzur ve güven içinde geçmesi de önemlidir. Bu sürecin demokratik bir olgunluk içinde tamamlanması gerekiyor. İnanıyorum ki bu gerçekleşecektir. Yüksek katılımlı, huzurlu ve güvenli bir seçim geçireceğimize inanıyorum. Tekrar tüm vatandaşlarımızı sandık başlarına davet ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Kaynak: İHA