Yalı Çapkını'nın Yıldızı Sevgilisiyle İlk Kez Görüntülendi Yalı Çapkını'nın Yıldızı Sevgilisiyle İlk Kez Görüntülendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP'ye iadeiziyareti öncesinde parti genel merkezinde hazırlıklar tamamlandı. Basın mensupları için genel merkez bahçesinde koridor oluşturuldu ve Cumhurbaşkanlığı forslu bayrak hazırlandı.

Erdoğan ve Özel'in Görüşmesi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Bu görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Merkezi’ne bir iadeiziyarette bulunacağını söylemişti. Özel, geçtiğimiz hafta görüşme tarihini 11 Haziran olarak açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün, 18 yıl aradan sonra saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’ne gelmesi bekleniyor. Erdoğan, en son 2006 yılında, CHP Genel Merkezi’nin açılışından sonra dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunmuştu.

Görüşmede Ele Alınacak Konular

CHP Lideri Özel'in makamında yapılacak görüşmede; emekli maaşı ve asgari ücrete ara zam, kayyum atamaları, Gezi Davası tutukluları, Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve tutukluluğunun devamı, Sinan Ateş cinayeti, adalet nöbeti tutan Emine Şenyaşar, Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanmaması, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması, belediyelerin borçları gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Forslu Bayrak Hazırlıkları

Erdoğan’ın iadeiziyareti öncesinde, CHP Genel Merkezi’ndeki hazırlıklar ve güvenlik önlemleri sürüyor. Sabah saatlerinde başlayan temizlik çalışmalarının ardından Erdoğan'ın giriş yapacağı kapıdaki kırmızı halı ve camlar temizlendi. Güvenlik önlemleri kapsamında genel merkez çevresinde çok sayıda emniyet mensubu hazır bulunuyor.

Güvenlik Önlemleri Artırıldı

Genel merkezin bulunduğu sokağın giriş-çıkışa kapatılacağı, Cumhurbaşkanlığı koruma ekibinin ziyaret öncesinde genel merkez ve çevresinde bomba araması yapacağı öğrenildi. Ayrıca CHP Genel Merkezi çevresindeki binalara keskin nişancılar yerleştirilecek. Saat 14.30 itibarıyla gazeteciler basın katından çıkarılacak.

Bayrakların Değişimi

Cumhurbaşkanını karşılama protokolüne göre, Erdoğan’ın gelişinden 15 dakika önce, CHP Genel Merkezi’nin bahçesinde bulunan bayraklar arasına Cumhurbaşkanlığı forslu bayrak asılacak. Forslu bayrağın Sosyalist Enternasyonal bayrağının yerine asılacağı öğrenildi.

Basın Mensuplarına Kısıtlamalar

Basının, görüşmeye ilgisi yoğun oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren genel merkezde gelen basın mensuplarının rahat çalışabilmesi için bahçede şeritli koridor oluşturuldu, televizyon yayınları için çadırlar kuruldu. Basın mensupları görüşme sırasında genel merkez bahçesi ve giriş katta yer alan 600 kişilik konferans salonunda çalışabilecek. Erdoğan'ın binaya girişinin ardından genel merkez personeli haricinde, basın mensupları dahil binaya girişe veya katlara çıkılmasına izin verilmeyecek. Görüşme esnasında asansörlerin çalışmayacağı, merdiven kapılarının kilitli ve her katta polis memurlarının görevli olacağı öğrenildi.

Özel, Erdoğan’ı Kapıda Karşılayacak

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Merkez’e ana kapıdan girecek. CHP Lideri Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapıda karşılaması bekleniyor. Kapıda basına görüntü verilmesinin ardından Erdoğan ve Özel, 12’nci kattaki Genel Başkanlık makamına çıkacak. Görüşme öncesinde makam odasında, Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı kimliği dikkate alınarak düzenleme yapıldı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayrağı’nın; Özel ise CHP bayrağı’nın önünde oturacak. CHP yetkilileri, oturma düzeni üzerinden “herhangi bir mesaj veren” veya imaya yol açan görsel düzenleme yapılmadığını belirtti.

Görüşme Sonrası MYK Toplanacak

Görüşmede, 2 Mayıs’ta olduğu gibi liderlere AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ile CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Namık Tan, not tutmak için eşlik edecek.

CHP MYK, Erdoğan-Özel görüşmesinin ardından toplanacak. CHP’nin görüşmenin içeriğine dair görüşmeyi takip eden gazetecilere bilgilendirme yapması da bekleniyor.

G Py Vcu X Y A A3R Pk

Erdoğan 18 Yıl Sonra CHP Genel Merkez'inde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi'ne geldi. Erdoğan'ı CHP lideri Özgür Özel karşıladı. CHP Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanlığı forslu bayrağı göndere çekildi.

Erdoğan Özel Görüşmesi Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhuriyet Halk Partisi başkanlık makamında görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat 30 dakika sürdü. Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aracına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti. Erdoğan, Özgür Özel'i 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etmişti.

Kaynak: Haber Merkezi