Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki mitingde ekonomik durumu değerlendirdi. Erdoğan, Türkiye'nin genel ekonomik göstergelerinin oldukça iyi olduğunu belirtti. Milli gelir, istihdam, üretim ve ihracatın tarihin en yüksek seviyesinde olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eski Türkiye'de bu palavracı siyaset anlayışı yüzünden ülkenin onlarca yılı heba edildi. Güvensizliğin, istikrarsızlığın, programsızlığın, plansızlığın kol gezdiği bir ülkede herkes kaybeder en çok da çalışanlar ve emekliler kaybeder. Hatırlarsanız, bu ülkede emekliye, memura, işçiye maaş ödenememe tehlikesinin yaşandığı günler oldu. Üstelik o günlerin hem çalışan ve emekli sayıları hem bunların toplam bedelleri bugünle mukayese edilemeyecek kadar küçük rakamlardı. Türkiye bugün 32 milyonu bulan çalışan, 16 milyona ulaşan emekli sayısıyla gerçekten çok farklı bir ligin oyuncusudur." dedi.

"Palavralara Kanmayın"

Erdoğan, vatandaşları aldatıcı sözlere karşı uyardı. Ekonomik olarak olumlu gidişatın sağlanması için yapılan çalışmaların takdir edilmesi gerektiğini vurguladı. 10 gün sonra yapılacak olan seçimlerde demokratik bir şekilde tercihlerin belirleneceğini ifade etti. "Erdoğan, Geldiğimiz noktada yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Bugün de hayat pahalılığıyla ve onun sonucu olan sabit gelirli insanlarımızın refah kaybıyla sınanıyoruz. Allah'ın izniyle bunların da üstesinden geleceğiz. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın ikinci yarısından itibaren görmeye başlayacağız. Esasen genel ekonomik göstergelerimiz gayet iyi. Milli gelirimiz, istihdamımız, üretimimiz, ihracatımız tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza ve emeklilerimize daha iyi yansıtma imkânı bulacağız. Bunun dışındaki palavralara sakın ha kanmayın." şeklinde konuştu.

Isparta'ya Yatırımlar

Cumhurbaşkanı, Isparta'ya yapılan kamu yatırımlarını da hatırlattı. 21 yılda 76 milyar lirayı aşkın kamu yatırımının gerçekleştirildiğini belirtti. Bu yatırımların, bölgenin kalkınması ve vatandaşların refahı için önemli olduğunu dile getirdi.

Birlik ve Beraberlik

Erdoğan, Türkiye'nin hem içerideki hem de dışarıdaki mazlumlar için birlik ve beraberlik içinde olduğunu ifade etti. Ülkenin hedeflerine ulaşması için birlik ve beraberlik içinde olmanın önemine değindi.

İYİ Parti Genel Başkan Adayı Günay Kodaz: "Genel Merkezde Açıklama Yapmama İzin Verilmedi" İYİ Parti Genel Başkan Adayı Günay Kodaz: "Genel Merkezde Açıklama Yapmama İzin Verilmedi"

Polemiklere Karşı Uyarı

Siyasetteki polemiklerin ve içi boş tartışmaların ülkeye fayda sağlamayacağını vurgulayan Erdoğan, "Yaptığımız eserlerle gök kubbede hoş bir sada bırakmadıktan sonra siyasetin, hükümetin, unvanların ne önemi var? Hep medeniyet diyoruz, medeniyet davası diyoruz değil mi? Medeniyet içi boş kavgalarla, kimseye faydası olmayan polemiklerle ülkenin vaktini ve enerjisini boşa harcayarak inşa edilmez, geliştirilmez, deste deste dolarlarla; öyle mi; nereye gidersin? İşte şimdi CHP'nin belediye başkan adayı deste deste dolarlarla İstanbul'da seçim kazanmak istiyorlar. Ispartalı kardeşlerime İstanbul'daki hemşehrilerini arayarak onları da dikkatle uyarmalarını istiyorum. " dedi.

Kaynak: ANKA