Üsküdar Saffet Çelebi Ortaokulu'nda sabahın erken saatlerinde oy kullanmak üzere sandık başına giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, seçim hakkını kullandı.

Erdoğan: "Bu Seçim Yeni Bir Dönemin Başlangıcı"

Oy kullanmasının ardından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu seçim yeni bir dönemin başlangıcı olacak." ifadelerini kullandı. Yerel yönetimler seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, seçimlerin milleti oldukça yorduğunu belirtti.

Yoğun Kampanya Süreci

Cumhurbaşkanı, seçim öncesi oldukça yoğun bir kampanya süreci geçirdiklerini vurgulayarak, "Bugün bu seçimleri icra etmek suretiyle yerel seçimlerde hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum." dedi. Ayrıca, seçimlerin yeni bir dönemin başlangıcına vesile olacağını dile getirdi ve sandık kurulu mensuplarına teşekkür etti.

Yerel Seçimlerin Önemi

Türkiye'de 31 Mart'ta gerçekleşen yerel yönetimler seçiminde yaklaşık 61 milyon seçmen, tercihlerini belirlemek üzere sandık başına gitti. Bu seçimlerde 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın yanı sıra il genel meclisi üyelikleri ve belediye meclis üyelikleri için de oy kullanıldı.

1 Mayıs'ta Antalya Alanda 1 Mayıs'ta Antalya Alanda

Seçim Süreci ve Sonuçları

Toplamda 34 siyasi partinin adaylarının yarıştığı seçimde ülke genelinde 206 binden fazla sandık kuruldu. Seçim sonuçlarına ilişkin kesin veriler ise Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ilan edilecek. Hem yurt içinde, hem yurt dışında hem de gümrüklerde kullanılan oyların sonuçları merakla bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi