Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde konuştu. Seçmenlere "Burdur ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamaya hazır mıyız?" diye seslenen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

"Deprem Çalışmaları İçin Büyük Kaynak Tahsis Edildi"

"Dünyanın her ülkesi gibi bizim de sıkıntılarımız var. Zorluklarla başa çıkmak için uğraşıyoruz. Bölgedeki çatışmaların etkileri kaçınılmaz olarak bizleri de etkiliyor. Enflasyon oranlarının yükselmesi, ekonomik zorluklarımızı artırıyor. Üstelik 6 Şubat depremlerinin yol açtığı sorunlarla da mücadele ediyoruz. Bir sene önce yaşanan depremlerin ardından hala toparlanma sürecindeyiz. Ekonomik olarak büyük bir maliyetle karşı karşıyayız. Bu yılki bütçede deprem çalışmaları için ciddi bir kaynak tahsis ettik." dedi.

"Vatandaşlarımızı Konteynerlerden Kurtarmak Önceliğimiz"

"Deprem bölgesindeki insanları yeniden ayağa kaldırmadan, hiçbirimizin içi rahat olmaz. Depremde evini kaybeden, sevdiklerini kaybeden insanlara yardım etmek bizim görevimizdir. Şimdiye kadar 30 binden fazla deprem konutunu hak sahiplerine teslim ettik. Bu, 76 binden fazla kişiyi yeni evlerine kavuşturduk demektir. Bu sayıyı yıl sonuna kadar 200 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde, depremin etkilediği bölgelerin yeniden inşası da önemlidir. Devlet olarak önceliğimiz, depremzedeleri konteynerlerden kurtarıp, kendi evlerine yerleştirmektir." ifadelerini kullandı.

"Halkımızın Yükünü Hafifletmeye Çalışıyoruz"

"Deprem bölgelerine odaklanırken, diğer şehirleri ve vatandaşlarımızı da göz ardı etmiyoruz. Hayat pahalılığı nedeniyle yaşanan zorlukları biliyoruz. Özellikle emeklilerin sorunlarına kulak veriyoruz. Onların yükünü hafifletmek için çaba gösteriyoruz. Ek ödemeler ve maaş artışlarıyla bu yükü azaltmaya çalıştık. Emeklilere yönelik yapılan ek ödemeler için 300 milyar liradan fazla kaynak kullandık. Bayram ikramiyelerini Nisan'ın ilk haftasında ödüyoruz. Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme ilkemize her şart altında bağlıyız. Ama asıl amacımız kalıcı refah artışını sağlamaktır. Sizlerden biraz daha sabır, biraz daha dayanışma bekliyorum” dedi.

Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan'a hakaret! Bir kişi tutuklandı Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan'a hakaret! Bir kişi tutuklandı

"Hiç Kimse Bu Skandalı Geçiştiremez"

Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, adaylık sürecinde ortaya atılan iddialara değindi: "Hiç kimse bu tür skandalları göz ardı edemez. Sağa sola saldırarak, hakaret ederek ya da suçu başkalarına atarak bu sorunlardan kaçamazsınız. Mevcut CHP yönetiminin ülkemize ve milletimize fayda sağlamayacağını görüyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA