Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkanı Adayı Durali Kolpak, halkın teveccühü ile Konyaaltı’na hizmet için Belediye Başkan adayı olduğunu kaydederken, “Yüzde 45, 50 ile geleceğim” dedi. 25 Yıldır Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı olarak esnafa ve halka hizmet ettiğini kaydeden Kolpak, “Her esnafımızı eşit bir şekilde hiç kimsenin kimliğini, siyasetini sorgulamadan kucakladık. Esnafa hizmet ettik, destek olduk. Şimdi bu süreçte tabi bir de yerel yönetim var” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Kolpak, gazetemizi ziyaret etti. Kolpak ile AK Parti İlçe Başkanı Tayfun Bayar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konyaaltı İlçe Başkanı Taner Takak, MHP Konyaaltı İlçe Başkan Yardımcısı Rabia Karazeybek, Cumhur İttifakı Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Adayı Ramazan Şenoğlu, Koray Er ve Gökhan Sert ziyarette yer aldı. 

KONYAALTI HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR 

Neden aday olduğunu anlatan Başkan adayı Kolpak, şunları kaydetti: “Konyaaltı  dünya şehri sahili ile dünyaya ün yapmış bir ilçemiz. Ama kültür hizmetlerinin, sosyal hizmetlerin olmadığı bir ilçe ve ilçenin içindeki bazı yerlerde sorunlu hale gelmiş mülkiyet sorunlarıyla iç içe girmiş virane, kasaba şehri gibi bir hal olmuş. Buradan da hak ettiği payı almadığını düşünüyorum. Bir turizm kentini daha güzel hem halkının refahı için hem oradaki esnaf ve sanatkarının daha ticari gelişmesi için belediye hizmetlerine aday oldum.”

Cumhur İttifakı adayı Kolpak'tan ağababa çıkışı

PERSONEL SAYISI 2 BİNE ÇIKTI 

Belediye bütçesinin kötü yönetildiğini, personel sayısının 5 yılda 800’den 2 bine çıktığını kaydeden Kolpak, “Burada da gene kooperatifte yaptığım hizmetler gibi eşit şekilde hizmet yapacağıma şüpheniz olmasın” dedi. Konyaaltı'nı yeniden yapılandıracağını kaydeden Başkan adayı Kolpak, “Konyaaltı'nı ekip arkadaşlarımla hak ettiği hizmetleri alan bir ilçe haline getireceğiz. Burası bir dünya şehri, modern bir şehir haline  getireceğiz” dedi. 

“MODERN BİR ŞEHİR OLSUN”

“Konyaaltı Arapsuyu, Hurma, Liman Mahallesi’nden ibaret değil. Bizim doğamız kırsallarımız da çok güzel. Yaylalarımız çok güzel, Saklıkentimiz var. Çandır, çakırlarımız var. Yol yok, köprüler yok” diyen Kolpak, vatandaşın hizmet alamadığını ifade etti. “Yaz aylarında oralar ayrı bir şehir oluyor, dolup taşıyor” diyen Kolpak, şunları ifade etti: “Burada insanların çok dertlerini dinliyorum. Çok şikayetleri var, ulaşım sıkıntıları var, yol sorunları var, yapı sorunları var. 15 yıldır yapılamayan köprüler, yapılamayan köprüler yollar var. Mülkiyet sorunları çözülmediği gibi imarı da yapılamadığı için kaçak yapılar  yapılmak zorunda kalıyor. Bunlara da bir çözüm bulacağız. İnşallah böyle kaçak yapıların önüne geçmiş olacağız. Modern bir şehir olsun burası.”

Cumhur İttifakı adayı Kolpak'tan ağababa çıkışı

KONTEYNER ŞEHRİ OLMASIN

“Konteyner şehri olmasın diye düşünüyorum. Artık bir yerelden el atmam gerektiğini gelen yerel de Konyaaltı'nın bir evladı olarak da burada doğma büyüme bir Konyaaltı evladı olarak da yerelden Konyaaltı'na el atmam gerektiğini düşündüm. Esnafımdan, halkımdan aldığım tepkiyle yani teveccühle aday oldum. Konyaaltı'nı toparlamamız lazım diye hem esnaflar hem yerel halktan hem buradaki yerleşik esnafından, vatandaşından aldığım sinerjiyle aday oldum.”

Hem bakmışlar hem denetlemişler! Ruhsatsız mı çalıştı? Hem bakmışlar hem denetlemişler! Ruhsatsız mı çalıştı?

HERKES YANIMDA OLDUĞUNU SÖYLÜYOR 

“Şu anda tanımayanlar, tanıyan arkadaşlarımda, halkımda hiçbir sıkıntım yok. Herkes yanımda olduğunu söylüyor. Bazı dostlar benim tanımadığım kişilere referans oluyor ama onlar da benimle tanışmak istediklerinden dolayı çok mutluyum. Bu işi herhalde yüzde 45, 50'yle bitireceğim galiba.”

Kaynak: Kardelen Özdemir