Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Ünlü’nün Bursa’daki programlarının iptal edildiği ve kendisine anjiyo yapılacağı belirtildi.

İsmailağa’ya Süre Verilmişti

Cübbeli Ahmet, son olarak kavgalı olduğu İsmailağa Cemaati’ne çarşamba akşam 22.30’a kadar süre vermişti. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından, İsmailağa Cemaati içerisinde liderlik iddiasında olan Cübbeli Ahmet, bir video yayınlayarak cemaatin önde gelenlerine süre tanımıştı.

“İzin Verirlerse Susacağım”

Cemaat içerisindeki tartışmalar devam ederken Cübbeli Ahmet Hoca’dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Bir video yayınlayarak cemaatin ileri gelenlerine çarşamba akşamına kadar süre veren Cübbeli Ahmet Hoca, “Eğer beni Hasan Efendi Hocamızla görüştürürler ve ona Rabıta konusundaki şikayetlerimi aktarmama, aldığım cevabı da paylaşmama izin verirlerse susacağım” şartını sundu.

“Köprüden Önce Son Çıkış”

Cübbeli Ahmet Hoca, kaydettiği videoya, “İsmailağa’ya son ihtar!” başlığını eklemiş ve “Bildiklerimi söyleyince bazıları insan içine çıkamayacak. Köprüden önce son çıkış! Çarşamba 22:30’a kadar bu teklifim kabul görürse susacağım, değilse onlar düşünsün!” demişti.

Bu gelişmeler, Türkiye’deki dini cemaatler ve kamuoyu üzerinde büyük bir etki yarattı. Cübbeli Ahmet Hoca’nın sağlık durumu ve İsmailağa Cemaati ile olan ilişkisi hakkında daha fazla bilgi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi