Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: Rey Manaj'a Gelen Tekliflerle İlgili Açıklama Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: Rey Manaj'a Gelen Tekliflerle İlgili Açıklama

Suudi Arabistan Ligi takımlarından Al Nassr'ın yıldızı Cristiano Ronaldo, Globe Soccer ödüllerinde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Portekizli futbolcu, Suudi Arabistan Ligi'ndeki performansından ve kariyerinden bahsederek, futbolu bırakma tarihine dair ipuçları verdi.

Ronaldo, Al Nassr'da geçirdiği süreci "harika bir karar" olarak değerlendirdiğini belirterek, "Buraya gelmemle birçok futbolcuyu geride bıraktım ve çok mutluyum. Gelişim süreci uzun olsa da eninde sonunda en üst seviyeye ulaşacaklar." dedi. Ayrıca, Suudi Arabistan Ligi'nin dünyanın en iyi 3 liginden biri olacağına inandığını vurgulayarak, "Suudi Arabistan Ligi, Ligue 1'den daha rekabetçi ve şu an itibariyle daha iyi durumda." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özellikle Suudi Arabistan Ligi'nin Fransa Ligue 1'den daha üstün olduğunu savunan Ronaldo, "Ligue 1'den daha iyi durumdayız ve Suudi Arabistan Ligi'nin kısa süre içinde dünya genelinde daha fazla tanınan bir lig olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Futbol kariyerinin ne zaman son bulacağına dair sorulara ise esprili bir yanıt veren Ronaldo, "Futbolu ne zaman bırakacağımı bilmiyorum. Belki yakında bırakırım. Yakında derken, 10 yıl sonra yani. Bittiğimi hissettiğimde emekli olacağım." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi