Kemer'de yer alan Corendon Tennis Club, 14-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası TEN-PRO Global Junior Tour ile kapılarını açıyor. Bu önemli organizasyona, dünya genelinden 44 ülkeden 200 genç tenisçinin katılması bekleniyor.

Corendon Tennis Club Kemer, Kemer Belediyesi'ne ait olan Göynük Mahallesi'ndeki 1760 parselde bulunan 19 dönümlük arazi üzerine yapılan ihale sonucunda 20 yıllığına Corendon Turizm Grubu'na kiralanmıştı. Yapılan bu anlaşma sayesinde Corendon, yap işlet devret modeliyle söz konusu araziyi kullanma hakkını elde etti ve burada tenis tesisleri oluşturdu.

Bu yeni tenis tesisleri, dünyaca ünlü tenis akademileri Rafa Nadal Academy ve Mouratoglou gibi önemli merkezlerde düzenlenen TEN-PRO Global Junior Tour Türkiye organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Turnuva, Kemer'de gerçekleştirilecek ilk uluslararası tenis organizasyonu olma özelliğini taşıyor ve 44 farklı ülkeden 200 genç sporcunun ilçeye gelmesi bekleniyor.

TEN-PRO Global Junior Tour, 8-16 yaş arası genç oyuncuların yeteneklerini sergilediği en büyük genç yaş turnuva serilerinden biri olarak kabul ediliyor. 2015 yılından bu yana Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, İsviçre, Yunanistan, Mısır, Dubai ve Amerika gibi farklı ülkelerde düzenlenen bu turnuva, genç tenisçilerin uluslararası arenada mücadele etmelerini sağlıyor ve kariyerlerine önemli bir adım atmalarına olanak tanıyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kemer'i spor destinasyonu olarak üst seviyelere çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya devam ettiklerini belirtti. Göynük Mahallesi'ndeki arazinin Corendon'a kiralanmasıyla birlikte hızla tenis kortları inşa edildiğini ve ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapılacağını ifade etti.

Antalya'da tenis keyfi: Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz tenis kortları Antalya'da tenis keyfi: Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz tenis kortları

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ise projenin sürdürülebilir bir gelecek ve sporun birleştirici gücü için önemli olduğunu vurgulayarak, Kemer bölgesinde doğa ile iç içe bir proje hayal ettiklerini belirtti. Karaer, Corendon Tennis Club Kemer'in açılışını Uluslararası TEN PRO – Turkish Bowl Tenis Turnuvası ile yapacak olmanın heyecan verici olduğunu dile getirdi ve projenin Kemer bölgesine Avrupa pazarından ilgiyi artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak: Kemer Belediyesi/ Bülten