Kayseri'de Molu Düzenli Çöp Toplama ve Kompost Tesislerinde kaybolduğu ihbar edilen bir işçi için arama çalışmaları başlatıldı.

Kayseri'de Molu Düzenli Çöp Toplama ve Kompost Tesisleri'nde kaybolan işçinin cansız bedenine, tonlarca çöpün altında ulaşıldı. Olayın dün akşam saatlerinde bildirilmesi üzerine jandarma, AFAD, Türkuaz Arama Kurtarma Derneği ve ANDA ekipleri sevk edildi. Çöp toplama aracının boşalttığı çöplerin altında kaldığı belirtilen Z.M.'yi arama çalışmaları başlatıldı. Yoğun yağış nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi, ancak bugün erken saatlerde gönüllülerin de katılımıyla arama çalışmaları yeniden başladı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından Z.M.'nin cansız bedeni çöpler arasından çıkarıldı. Talihsiz işçinin cenazesi incelemelerin ardından otopsi için hastane morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ne olmuştu? 

Bilgilere göre, Kayseri - Ankara karayolu üzerinde bulunan Molu Düzenli Çöp Toplama ve Kompost Tesislerinde, Z.M. adlı işçinin kaybolduğu ihbarı yapıldı. İddiaya göre, çöp toplama aracının boşaltma işlemi sırasında çöplerin altında kaldığı belirtilen Z.M.'yi aramak için jandarma, AFAD, Türkuaz Arama Kurtarma Derneği ve ANDA ekipleri sevk edilmişti. Ekipler, iş makineleri kullanarak çöplerin boşaltıldığı alanda Z.M.'yi bulma çalışmalarına başladı. Yaklaşık 3 saat süren yoğun çaba sonucunda maalesef Z.M.'ye ulaşılamadı ve arama çalışmaları, yoğun yağış nedeniyle geçici bir süreliğine sonlandırıldı. Ekiplerin, sabah erken saatlerde Z.M.'yi bulmak için çalışmalara devam edeceği öğrenildi.

AW079469_01

AW079469_02

AW079469_04

AW079469_06

Trafik terörünün bu kadarı! Trafik terörünün bu kadarı!

AW079469_05

Kaynak: İHA