Eskişehir'de gerçekleştirilen sokak röportajında, Arif Kocabıyık adlı bir kişinin yaptığı tartışmalı paylaşım gündeme bomba gibi düştü. Kocabıyık, Doktorlar Caddesi olarak bilinen İsmet İnönü Caddesi'nde çöpten geri dönüşüm malzemesi toplayan bir vatandaşla yaptığı röportajda, siyasi tercihlerine dair çarpıcı ifadeler kullandı.

'Çöp Topluyorsun Ama AK Parti'ye mi Vereceksin?'

Kocabıyık'ın röportajında, vatandaşa hangi partiye oy vereceğini sormasıyla başlayan diyalog, hızla gerginleşti. Vatandaşın 'AK Parti' yanıtı üzerine, Kocabıyık'ın 'Çöp topluyorsun ama' şeklindeki tepkisi dikkat çekti. Ardından 'Hem çöp toplayıp hem de AK Parti'ye mi vereceksin?' sorusuyla devam eden röportaj, vatandaşın 'O insanlardan zarar gelmez' yanıtıyla son buldu.

CHP'li Bulut: İktidar vekilleri ıstakoz, vatandaş borç derdinde CHP'li Bulut: İktidar vekilleri ıstakoz, vatandaş borç derdinde

Çöp Toplayan Vatandaş Sokak Röportajında Rencide Edildi

Sosyal Medyada Yayınlanan Alaycı Paylaşım

Arif Kocabıyık, röportajın ardından sosyal medya hesabından bu videoyu, 'Daha beter olman dileğiyle' notuyla paylaştı. Bu paylaşım, o vatandaşın tepkisine neden oldu.

'Çöpten Ekmek Paramı Kazanıyorum, Ayıp mı?'

Olayın ardından konuşan 70 yaşındaki vatandaş, Arif Kocabıyık'ın paylaşımıyla ne kadar rencide olduğunu dile getirdi. İsminin verilmesini istemeyen vatandaş, yaşadığı olayı şu sözlerle aktardı: 'Bana hangi partiye oy vereceğimi sordu, ben de 'AK Parti'ye atacağım' dedim. 'Çöp topluyorsun neden AK Parti'ye oy veriyorsun' dedi. Ben de, 'Sana ne, ben hırsızlık yapmıyorum, dolandırıldık yapmıyorum. Çöpten topluyorsam, elimi yıkadığımda gidiyor' dedim. 'AK Parti'den zarar gelemez, memleketi parçalatmaz diye ben onlara oy atmak istiyorum' deyince kızdı bana. Videodan çok rahatsız oldum, bulsam onu mahkemeye vereceğim.'

Sokak röportajında vatandaşın zam isyanı! Sokak röportajında vatandaşın zam isyanı!

Kaynak: İHA