CK Enerji, sahada, ofiste ve çağrı merkezinde gece gündüz, kar kış demeden kesintisiz enerji sağlamak için özveriyle çalışan sektörün kahramanlarını “Enerjinin Yüzleri” Projesi’nde bir araya getirdi. Bu proje kapsamında, fotoğraf sanatçısı Mustafa Serdar Seven ve ekibi tarafından hazırlanan kitap ve film, çalışanlara ve enerji sektörüne anlamlı bir armağan olarak sunuldu.

Projenin Amacı

CK Enerji Genel Koordinatörü Utku Guruşçu, “Enerjinin Yüzleri” Projesi’nin, elektrik dağıtım sektörünün her aşamasında görev yapan çalışanların değerini ve vazgeçilmezliğini ortaya koymak amacıyla hayata geçirildiğini belirtti. Guruşçu, projenin, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında, firma çalışanlarına ve enerji sektörüne armağan edildiğini ifade etti.

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 3 Mart 2024 Pazar Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 3 Mart 2024 Pazar

Projenin Süreci

“Enerjinin Yüzleri” Projesi, uzun soluklu bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Proje kapsamında, CK Enerji şirketlerinin hizmet verdiği İstanbul Avrupa Yakası, Antalya, Isparta, Burdur, Sivas, Tokat ve Yozgat’taki çalışanlarla 45 gün süren fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirildi ve yüz yüze röportajlar yapıldı. Bu çalışmaların sonucunda, 35 kişiden oluşan röportajların yer aldığı bir kitap ve 1 saatlik film ortaya çıktı. Bu değerli çalışmalar, yeni yılda başta şirket çalışanları olmak üzere, kamu, özel sektör ve medya ile paylaşıldı.

Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Serdar Seven’in Değerlendirmesi

Fotoğraf sanatçısı Mustafa Serdar Seven, “Enerjinin Yüzleri” Projesi’nde yer almanın, meslek hayatı boyunca en çok insan yüzlerine odaklanmayı ve o yüzlerde saklı hikayeleri başkalarına anlatmayı sevdiğini belirtti. Seven, 7 şehirde onlarca farklı hikaye dinlediklerini ve enerji sektörü çalışanlarının ne büyük bir emek ve fedakârlık hikâyeleri yazdığını anladıklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi