Mobilite sektöründe devrim yaratan Citroën, herkes için erişilebilir araçlar sunma misyonuyla hareket ediyor. Bu kapsamda, eylül ayında Türkiye yollarında boy gösterecek olan yenilenen C3 modeli, tamamen elektrikli versiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yepyeni ë-C3: Sıfır Emisyon, Maksimum Konfor

Tamamen elektrikli yeni ë-C3, sıfır emisyonlu mobiliteyi erişilebilir bir fiyatla yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlandı. Akıllı Otomobil Platformu ile donatılan araç, rakiplerinden farklılaşıyor.

Citroen Yenilenen C3 Modelini Yüzde 100 Elektrikli Olarak Tanıttı-1

Konfor ve Performans Harmanı: Yeni Citroën ë-C3

B segmentinde bir ilk olan Citroën Advanced Comfort süspansiyon ve yeni Citroën Advanced Comfort koltuklarla tasarlanan ë-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla öne çıkıyor. Sıfır gürültü ve sıfır titreşim sunarak daha dingin bir sürüş deneyimi sağlıyor. WLTP şehir içi sürüş menziliyle dikkat çeken araç, 440 km'ye kadar yol kat edebiliyor. Ayrıca, 44 kWsa LFP batarya paketi ve sadece 26 dakikada yüzde 20'den yüzde 80'e şarj performansı sağlayan 100 kW DC hızlı şarj özelliğiyle elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor.

Yapay Zeka Prostat Kanserini Radyologlardan Daha Doğru Tespit Ediyor Yapay Zeka Prostat Kanserini Radyologlardan Daha Doğru Tespit Ediyor

Citroen Yenilenen C3 Modelini Yüzde 100 Elektrikli Olarak Tanıttı

Hibrit Model de Geliyor

Citroën ë-C3'ün yanı sıra, ürün gamına gelecek yıl başında hibrit model 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonu da eklenecek.

Citroën Türkiye Genel Müdürü'nden Açıklama

Yeni C3'ü eylül ayında tüketicilerle buluşturacaklarını belirten Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, elektrikli güç ünitesine sahip versiyonla başlangıç yapacaklarını söyledi. Alkım, sunduğu güvenlik ekipmanları, teknolojik donanımları, çarpıcı tasarımı ve konforuyla dikkat çeken aracın fiyatının da oldukça rekabetçi olacağını vurguladı.

Citroen Yenilenen C3 Modelini Yüzde 100 Elektrikli Olarak Tanıttı-3

Kaynak: Haber Merkezi