Eyalet genelinde etkili olan şiddetli yağışlar, Zhongshan ve Zhuhai gibi önemli şehirleri vurdu. Guangdong Meteoroloji yetkilileri, Zhongshan başta olmak üzere 5 noktada kırmızı alarm seviyesine, 14 noktada ise turuncu alarm seviyesine geçildiğini belirtti.

Zhuhai'de 1962'den Beri Görülen En Yüksek Saatlik Yağış Miktarı

Zhuhai'deki bir meteoroloji istasyonunun verilerine göre, son şiddetli yağışlar sırasında bir saat içinde 141 mm yağış düştü. Bu, 1962 yılından beri kaydedilen en yüksek saatlik yağış miktarı olarak kayıtlara geçti. Zhuhai'de bazı otobüs seferleri geçici olarak durduruldu ve polis, toprak kayması riski nedeniyle otoyolun bir kısmını trafiğe kapattı.

Brezilya'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 155'e Yükseldi Brezilya'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 155'e Yükseldi

Guangzhou Baiyun Uluslararası Havalimanı'nda Uçuş Aksaklıkları

Guangzhou Baiyun Uluslararası Havalimanı yetkilileri, dün Guangzhou'da 46 uçuşun 1 saat rötar yaptığını ve yerel saatle 18.09'a kadar kalkış yapamadığını duyurdu.

Yağışların Devamı Bekleniyor

İl meteoroloji yetkilileri, önümüzdeki günlerde de şiddetli yağışların devam edeceğini ve ani sel ile jeolojik felaketlere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Guangdong'un Nisan ayından bu yana tarihinin en nadir görülen şiddetli yağışlarından etkilendiğini vurgulayan İl Su Kaynakları Departmanı, bazı su koruma projelerinin zarar gördüğünü ve 113 rezervuardaki su seviyesinin hala uyarı seviyesinin üzerinde olduğunu bildirdi. Bakanlık, olası güvenlik risklerine karşı su koruma projelerinin kontrol edilmesi talimatını verdi.

Kaynak: İHA